Wtorek, 01 października 2024
Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
pochmurno

Otwarto uroczyście drogi powiatowe w gminie Moskorzew i w gminie Włoszczowa

W poniedziałek, 27 listopada br., odbyły się uroczyste odbiory dwóch dróg: drogi powiatowej Nr 0237T na odcinku Moskorzew – Dzierzgów (przebudowanej w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych) i drogi powiatowej Nr 1878T Konieczno – Modrzewie od km 1+415 do km 2+500 w miejscowości Konieczno (przebudowanej w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg).

Zadania zrealizował Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT”.

W uroczystym odbiorze dwóch odcinków dróg uczestniczyli: Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Artur Konarski, Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego Zbigniew Matyśkiewicz, Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Norbert Gąsieniec, przedstawiciele wykonawcy – Dyrektor Paweł Macherski i Kierownik budowy Łukasz Nartowski.

Dodatkowo, w otwarciu odcinka drogi Moskorzew - Dzierzgów uczestniczył Poseł Bartłomiej Dorywalski, Radny Rady Powiatu Włoszczowskiego Zbigniew Krzysiek, Wójt Gminy Moskorzew Andrzej Walasek i Przewodniczący Rady Gminy Moskorzew   Sebastian Kosowski, a w odbiorze drogi Konieczno – Modrzewie: Wicestarosta Łukasz Karpiński, Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek, Dyrektor Biura ds. Inwestycji Urzędu Gminy Włoszczowa Sławomir Owczarek, Radny Rady Miejskiej Zbigniew Pasoń i Sołtys Konieczna Ryszard Karpiński.

Informacje o odebranych odcinkach dróg powiatowych

1. Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 0237T na odcinku Moskorzew – Dzierzgów”

Długość odcinka: 990 mb

Zadanie zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Całkowita wartość zadania (roboty budowlane + inspektor nadzoru) : 1 862 945,95 zł

w tym:

• dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład - 1 817 969,90 zł
  • wkład własny Powiatu - 22 488,03 zł
  • dofinansowanie Gminy Moskorzew - 22 488,02 zł

W ramach zadania wykonano:

• poszerzenie nawierzchni drogi do szerokości 5,5 m,
  • chodniki i zjazdy z kostki brukowej,
  • zjazdy z kruszywa,
  • pobocza z kruszywa.

2. Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1878T  (stary numer 0223T) Konieczno-Modrzewie od km 1+415 do km 2+500 w miejscowości Konieczno”

Długość odcinka: 1085 mb

Zadanie zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Całkowita wartość zadania (roboty budowlane + inspektor nadzoru) : 3 404 760,00 zł

w tym:

• dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - 2 039 166,00 zł
  • wkład własny Powiatu - 683 155,89 zł
  • dofinansowanie Gminy Włoszczowa - 682 438,11 zł

W ramach zadania wykonano:

• nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego o szer. 5,5 m,
  • lewostronny chodnik z kostki betonowej o szer. 2 m,
  • prawostronne pobocze z kruszywa o szer. 0,75 m,
  • zjazdy z kostki betonowej,
  • przepusty pod zjazdami,
  • regulację rowów otwartych.

- Dziś otwarliśmy kolejne dwa odcinki dróg przebudowane dzięki pozyskanym funduszom z programów rządowych: Rządowego Funduszu Polski Ład i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gdyby nie te środki, nie moglibyśmy zrealizować tych zadań. Dziękuję posłom Bartłomiejowi Dorywalskiemu i Krzysztofowi Lipcowi, a także Wojewodzie Świętokrzyskiemu Zbigniewowi Koniuszowi za pomoc w pozyskaniu funduszy oraz włodarzom gminy Moskorzew i Włoszczowa za dofinansowanie inwestycji  – powiedział Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski.

Galeria zdjęć

Ustawienia

Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!