Obchody rocznicy utworzenia 27. i 74. Pułku Piechoty Armii Krajowej
W niedzielę, 28 kwietnia br., w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie o godz. 12.00 została odprawiona msza święta w intencji poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy 27. i 74. Pułku Piechoty AK oraz innych formacji zbrojnych.
Po mszy odbył się Koncert Patriotyczny pt. „Świat płonął wojną – ONI miłością”. Wystąpili Barbara Tuzel-Górczewska i Leszek Czajkowski.
Następnie zgromadzeni udali się na plac kościelny pod symboliczną mogiłę dowódców AK – generałów Stefana Roweckiego i Leopolda Okulickiego, gdzie delegacje złożyły kwiaty. Powiat Włoszczowski reprezentowali Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski i Wicestarosta Łukasz Karpiński.
Na uroczystość przybył Zbigniew Zieliński ps. „Sęk” – pułkownik Wojska Polskiego, członek Armii Krajowej, założyciel i pierwszy kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Sekretarz Stanu w rządach premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego, Jana Olszewskiego i Waldemara Pawlaka.
Obecna też była Małgorzata Gusta – Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego nowej kadencji i Starosta Kielecki Mirosław Gębski.
Wydarzenie zorganizowali: Światowy Związek Żołnierzy AK Koło we Włoszczowie, Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Narodowa Włoszczowa.
Fot. 1-3, 8, 11 – FB Slawek Independant
Fot. 4-7, 9, 10 – FB Małgorzaty Gusty




