Obchody rocznicy utworzenia 27. i 74. Pułku Piechoty Armii Krajowej

W niedzielę, 28 kwietnia br., w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie o godz. 12.00 została odprawiona msza święta w intencji poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy 27.  i 74. Pułku Piechoty AK oraz innych formacji zbrojnych.

Po mszy odbył się Koncert Patriotyczny pt. „Świat płonął wojną – ONI miłością”. Wystąpili Barbara Tuzel-Górczewska i Leszek Czajkowski.

Następnie zgromadzeni udali się na plac kościelny pod symboliczną mogiłę dowódców AK – generałów Stefana Roweckiego i Leopolda Okulickiego, gdzie delegacje złożyły kwiaty. Powiat Włoszczowski reprezentowali Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski i Wicestarosta Łukasz Karpiński.

Na uroczystość przybył Zbigniew Zieliński ps. „Sęk” – pułkownik Wojska Polskiego, członek Armii Krajowej, założyciel i pierwszy kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Sekretarz Stanu w rządach premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego, Jana Olszewskiego i Waldemara Pawlaka.  

Obecna też była Małgorzata Gusta – Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego nowej kadencji i Starosta Kielecki Mirosław Gębski.

Wydarzenie zorganizowali: Światowy Związek Żołnierzy AK Koło we Włoszczowie, Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Narodowa Włoszczowa.

 

Fot. 1-3, 8, 11 – FB Slawek Independant
Fot. 4-7, 9, 10 – FB Małgorzaty Gusty

Galeria zdjęć

Poczty sztandarowe wchodzą do kościoła Poczty sztandarowe wchodzą do kościoła Poczty sztandarowe stoją w kościele Wierni siedzą w ławkach kościelnych Poczty sztandarowe stoją w kościele Koncert muzyki patriotycznej w kościele Poczty sztandarowe wychodzą z kościoła Poczty sztandarowe stoją na placu kościelnym Delegacje składają kwaty przed symboliczną mogiłą dowódców AK Władze Powiatu Włoszczowskiego stoją na placu kościelnym Przed symboliczną mogiłą dowódców AK siedzi na wózku inwalidzkim kombatant
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności