Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Literackiego
W dniu 7 grudnia 2023 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste zakończenie III Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II”.
Celem konkursu było zainteresowanie uczestników postacią Świętego Jana Pawła II, rozpowszechnienie poezji wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie napisać wiersz (kategoria poezja) lub opowiadanie (wspomnienie) (kategoria proza).
Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie, mianowicie:
- Patrycja Kowalczyk - I miejsce w kategorii poezja
- Aneta Polaczek - II miejsce w kategorii proza
- Agnieszka Janik i Maksymilian Strojkowski - wyróżnienia.
Patrycja Kowalczyk zwyciężczyni w kategorii poezja przeczytała swój wiersz przed audytorium finałowym.
Dyplomy z nagrodami wręczył biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.
Laureatom towarzyszyła rodzina oraz Dyrektor I LO Bożena Kaczor.
Powiat Włoszczowski był jednym z fundatorów nagród.
Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.




