Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

W dniu 7 grudnia 2023 r.  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach  odbyło się uroczyste zakończenie III Wojewódzkiego  Konkursu Literackiego  pt. „Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości Świętego Jana Pawła II”. 

Celem konkursu było zainteresowanie uczestników postacią Świętego Jana Pawła II, rozpowszechnienie poezji wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie napisać wiersz (kategoria poezja) lub opowiadanie (wspomnienie) (kategoria proza).

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie, mianowicie:

  • Patrycja Kowalczyk - I miejsce w kategorii poezja
  • Aneta Polaczek -  II miejsce w kategorii proza
  • Agnieszka Janik i Maksymilian Strojkowski - wyróżnienia.

Patrycja Kowalczyk zwyciężczyni w kategorii poezja przeczytała swój wiersz przed audytorium finałowym. 

Dyplomy z nagrodami wręczył biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. 

Laureatom towarzyszyła rodzina oraz Dyrektor I LO Bożena Kaczor. 

Powiat Włoszczowski był jednym z fundatorów nagród. 

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy. 

 

Galeria zdjęć

Wspólne zdjęcie laureatów konkursu w I LO z biskupem i dyrektorką szkoły Wspólne zdjęcie wszystkich laureatów konkursu i organizatorów Jedna z laureatek konkursu zabiera głos przy mównicy
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności