Wyzwania i plany dla dróg wojewódzkich w powiecie włoszczowskim
Podczas sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego, która odbyła się 29 kwietnia 2025 roku w Starostwie Powiatowym, jednym z głównych tematów była sytuacja i przyszłość dróg wojewódzkich na terenie naszego powiatu. Gościem sesji był Andrzej Pruś, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, który przedstawił informacje o planowanych inwestycjach i remontach oraz odniósł się do aktualnej sytuacji finansowej w zakresie drogownictwa.
Najważniejszą realizowaną obecnie inwestycją wojewódzką w naszym regionie jest budowa obwodnicy Włoszczowy. Ponad 4-kilometrowy odcinek ma zostać ukończony w listopadzie 2026 roku. Jak zapewnił Andrzej Pruś, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i obecnie nie ma zagrożeń co do terminu oddania inwestycji do użytku.
Na bieżący rok zaplanowano również remonty cząstkowe na drodze wojewódzkiej nr 742. Prace obejmą 1,5-kilometrowy odcinek trasy Włoszczowa – Oksa (koszt: około 500 tys. zł) oraz dwa krótsze fragmenty tej samej drogi w Międzylesiu (łączny koszt: ponad 620 tys. zł). Równocześnie opracowane zostaną dokumentacje projektowe dotyczące przebudowy skrzyżowania drogi 795 w Psarach oraz budowy ronda w ciągu drogi 786 w Mieczynie.