Wyjątkowa lekcja o ochronie środowiska w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie
W dniu 28 maja br., w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie, odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej Technikum Ochrony Środowiska Zespołu Szkół Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie z kierownikiem Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska tut. Starostwa - Karoliną Krupą.
Spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży obowiązków i kompetencji starosty wynikających z przepisów prawa z zakresu ochrony środowiska. Młodzieży przybliżony został zakres podstawowych zadań Wydziału w zakresie gospodarki odpadami, ochrony przyrody, prawa łowieckiego oraz ustawy o lasach, ze szczególnym naciskiem na sprawy dotyczące osób fizycznych.
Za udział w tej wyjątkowej „lekcji” podziękował uczniom Wicestarosta Łukasz Karpiński, zachęcając jednocześnie do kolejnych wizyt w urzędzie.




