Uroczysty finał II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „To już nie jest malarstwo lecz coś poza”
13 maja, w szóstym dniu Tygodnia Bibliotek w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „To już nie jest malarstwo lecz coś poza” organizowanego przez włoszczowską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Starosty Włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego.
Konkurs upamiętnia patrona Biblioteki - Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Zadaniem konkursowym było wykonanie ilustracji inspirowanej twórczością tego wybitnego pisarza, a zmierzyli się z tym zadaniem uczniowie szkół ponadpodstawowych.
W uroczystym podsumowaniu konkursu uczestniczyli zaproszeni goście:
- radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Małgorzata Krzywda - reprezentująca Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renatę Janik,
- kierownik Wydziału Wspomagania Edukacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach Edyta Grabowska,
- członek komisji konkursowej, polonistka i bibliotekarka Biblioteki Publicznej we Włoszczowie Małgorzata Kancerek,
- członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Rafał Pacanowski,
- prezes Zarządu Banku Spółdzielczego we Włoszczowie Artur Kowalczyk
oraz zdolna młodzież szkół ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego, a wśród nich bohaterowie tego dnia, czyli laureaci konkursu.
Komisja konkursowa II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „To już nie jest malarstwo lecz coś poza” w składzie:
- Maria Dudkiewicz - artysta plastyk (Dom Kultury we Włoszczowie),
- Małgorzata Kancerek - polonistka, bibliotekarz (Biblioteka Publiczna we Włoszczowie),
- Emilia Maciejczyk - nauczyciel plastyki (Szkoła Podstawowa nr 1 we Włoszczowie),
wyłoniła laureatów konkursu. Wyniki przedstawiają się następująco:
Grand Prix
Jakub Kołakowski (Zespół Szkół nr 3 we Włoszczowie)
I miejsce
Barbara Dereń (Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach)
Przemysław Szpara (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu)
II miejsce
Dorota Rędzio (Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu)
Natalia Tokarz (Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu)
Anna Balcerek (I Liceum Ogólnokształcące CN-B w Kielcach)
Szymon Zawłocki (Zespół Szkół nr 3 Włoszczowie)
III miejsca
Aleksandra Borowiecka (Zespół Szkół Nr 2 we Włoszczowie)
Eliza Stachera (VI Liceum Ogólnokształcące w Kielcach)
Dominika Klamka (I Liceum Ogólnokształcące w Jędrzejowie)
Hanna Brej (I Liceum Ogólnokształcące we Włoszczowie)
Wyróżnienia
Weronika Marcinkowska (szkoły ZDZ we Włoszczowie)
Alicja Sapielak (Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu)
Nagrody w konkursie ufundowali:
- Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach
- Starostwo Powiatowe we Włoszczowie
- Bank Spółdzielczy we Włoszczowie
- Rafał Pacanowski
- Jerzy Wiśniewski (Tachokontrol Włoszczowa)
Za piękną oprawę muzyczną finału należą się ogromne brawa uczniom I LO we Włoszczowie pod opieką pedagog szkolnej Moniki Rembas.
Organizator konkursu dziękuje młodzieży za udział w konkursie, opiekunom za motywację do działania i wszystkim obecnym na uroczystym podsumowaniu.
Źródło: Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Filia we Włoszczowie
Fot. Krystian Szczeciński




