Uczniowie włoszczowskiej „Jedynki” Mistrzami województwa w „Bezpieczeństwie na 5”
W piątek, 22 listopada br., na Targach Kielce odbyła się XVI edycja Olimpiady Bezpieczeństwa, która jest finałem konkursu profilaktyczno-edukacyjnego „Bezpieczeństwo na 5”. Zwyciężyli uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Opiekunem drużyny z ramienia Policji była asp. Monika Jałocha z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Uczniów przygotowywał do konkursu nauczyciel Marcin Sztuka.
Podczas olimpiady rozgrywane są liczne konkurencje, w czasie których młodzież musi się wykazać znajomością udzielania pomocy przedmedycznej, zasad bezpieczeństwa ogólnego, znajomością przepisów ruchu drogowego, a także znajomością zagrożeń w rolnictwie.
Rozgrywane są również liczne konkursy, między innymi:
- test wiedzy – dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego połączony z torem przeszkód oraz zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych;
- test sprawnościowy – polegający na wyszukiwaniu zaginionych przedmiotów w zadymionym pomieszczeniu i udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Podczas olimpiady uczestnicy mogli zobaczyć pokaz tresury psów policyjnych oraz zwiedzać stoiska przygotowane przez współorganizatorów i zaproszone podmioty.
Zwycięzcami turnieju okazali się uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie: Eryk Dumin, Bartłomiej Kaczor i Dawid Pękala.
Podczas konkursu zawodników wspierali wspaniali kibice z klasy 5b i 5c na czele z wychowawczyniami: p. Justyną Pyką i p. Ewą Hyską.
Gratulujemy uczniom oraz opiekunowi!
Źródło: KPP we Włoszczowie
Fot. ZPO nr 1 we Włoszczowie




