Święto Konstytucji 3 Maja we Włoszczowie

3 maja odbyły się we Włoszczowie uroczyste obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W święcie państwowym uczestniczyło wielu mieszkańców. Dopisała też pogoda.  

Uroczystość rozpoczęła tradycyjnie msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w samo południe przez dziekana dekanatu włoszczowskiego, księdza prałata Zygmunta Pawlika w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Po mszy licznie zgromadzeni mieszkańcy, przy dźwiękach orkiestry, przeszli w pochodzie pod Pomnik Niepodległości na Placu Konstytucji 3 Maja. Tutaj burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek wygłosił przemówienie okolicznościowe.

Po przemówieniu delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Powiat Włoszczowski reprezentowali: Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński, Członek Zarządu Powiatu Rafał Pacanowski, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz i Radny Rady Powiatu nowej kadencji Piotr Spurek. Obecna też była Małgorzata Gusta – Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego nowej kadencji.

Obchody święta państwowego we Włoszczowie uświetniła obecność 20 pocztów sztandarowych (w tym poczet sztandarowy Powiatu Włoszczowskiego), Młodzieżowej Orkiestry Dętej z włoszczowskiego Domu Kultury i orkiestry z Kurzelowa, władz samorządowych powiatu i gminy, licznych delegacji, harcerzy.

Dowódcą uroczystości państwowej we Włoszczowie był Norbert Celebański, komendant miejski-gminny Związku OSP RP.

Wydarzenie na Placu Konstytucji 3 Maja prowadził dyrektor Domu Kultury Sylwester Kowalski.

 

Źródło: Moja Gazeta Lokalna

Galeria zdjęć

Orkiestra i pozostali uczestnicy uroczystości maszerują sprzed Urzędu Gminy do kościoła Orkiestra i pozostali uczestnicy uroczystości maszerują sprzed Urzędu Gminy do kościoła Poczty sztandarowe i pozostali uczestnicy uroczystości maszerują sprzed Urzędu Gminy do kościoła Dzieci z biało-czerwoną flagą i pozostali uczestnicy uroczystości maszerują sprzed Urzędu Gminy do kościoła Władze Powiatu i pozostali uczestnicy uroczystości maszerują sprzed Urzędu Gminy do kościoła Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie. Na pierwszym planie stoją władze Powiatu Włoszczowskiego. Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie. Na pierwszym planie stoją władze Gminy Włoszczowa. Plac Konstytucji 3 Maja. Przy pomniku stoją harcerze. Poczty sztandarowe składają hołd przed pomnikiem na Placu Konstytucji 3 Maja Orkiestra gra Hymn Państwowy Uczestnicy uroczystości stoją na baczność podczas odgrywania Hymnu Polski Przy mównicy Burmistrz Gminy Włoszczowa wygłasza przemówienie okolicznościowe Delegacja Powiatu Włoszczowskiego czeka w kolejce by złożyć wiązankę kwiatów pod pomnikiem Burmistrz Gminy Włoszczowa składa kwiaty pod pomnikiem Delegacja Powiatu składa kwiaty pod pomnikiem Delegacja Powiatu Włoszczowskiego składa wiązankę kwiatów przed pomnikiem Delegacja Straży Pożarnej składa kwiaty przed pomnikiem Delegacja Straży Pożarnej składa kwiaty przed pomnikiem Poczty sztandarowe stoją z obu stron pomnika udekorowanego wiązankami kwiatów Orkiestra maszeruje ulicą Partyzantów z Placu Konstytucji 3 Maja na parking przed Urzędem Gminy Włoszczowa
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności