Sprzęt dla strażaków z trzech gmin

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z trzech gmin (będące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym) otrzymały sprzęt zakupiony dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości.

4 listopada br. odbyło się uroczyste przekazanie ubrań specjalnych niezbędnych do bezpiecznego przeprowadzania działań ratowniczo-gaśniczych oraz wysokiej klasy hełmów dla jednostek operacyjnych OSP Oleszno, OSP Świdno oraz OSP Krasocin.

W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie mł. bryg.  Andrzej Pacanowski, Wicestarosta Włoszczowski Łukasz Karpiński, Wójt Gminy Krasocin Ireneusz  Gliściński i Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP Bartłomiej Robak. Jednostki obdarowane reprezentowali: Prezes OSP Oleszno - Andrzej Robak, Prezes OSP Świdno - Mariusz Kowalczyk oraz Naczelnik - Radosław Żmuda, Prezes OSP Krasocin - Dominik Mietelski oraz Wiceprezes - Michał Kaczmarek.

OSP Oleszno oraz OSP Świdno otrzymało po 3 komplety ubrań specjalnych - w skład których wchodzą spodnie i kurtka oraz kurtka lekka oraz po 3 komplety hełmów. OSP Krasocin otrzymało 4 komplety ubrań specjalnych - w skład których wchodzą spodnie i kurtka oraz kurtka lekka oraz 4 komplety hełmów.

Na zakup sprzętu przeznaczono łącznie 56 128,20 zł. Część należności pokryto z środków Funduszu Sprawiedliwości, resztę dołożyła Gmina Krasocin.

14 listopada sprzęt ratowniczo-gaśniczy trafił do OSP Rzewuszyce (gmina Kluczewsko).

Strażacy mogą się cieszyć m.in. nowym agregatem prądotwórczym, narzędziami wielofunkcyjnymi, zbijakiem do szyb, motopompą szlamową, plecakiem do pożarów traw i lasów.

W uroczystym przekazaniu sprzętu uczestniczyli Członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Małgorzata Gusta i Wójt Gminy Kluczewsko Rafał Pałka.

Do strażaków z OSP w  Woli Wiśniowej (gmina Włoszczowa) trafiła nowoczesna motopompa. Jej prezentacja i uroczyste przekazanie miało miejsce 30 listopada br. w strażnicy OSP w Woli Wiśniowej. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski i Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek. Motopompa jest niezbędna do szybkiego i skutecznego przeprowadzenia akcji gaśniczych, jak i do zdarzeń ratowniczych związanych z zabezpieczaniem mienia podczas podtopień i zalań.

Koszt motopompy to kwota 45 756, 00 zł.  Z tego 36 256,00 zł pochodzi z Funduszu Sprawiedliwości, a 9,5 tys. dołożyła Gmina Włoszczowa. 

 

- Pragnę serdecznie pogratulować jednostkom OSP nowego sprzętu. Mam nadzieję, że będzie Wam dobrze służył. Jednocześnie dziękuję Posłowi Mariuszowi Goskowi i Radnemu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arturowi Konarskiemu za pomoc w pozyskaniu środków na zakup ubrań i sprzętu. Dziękuję też włodarzom Gminy Kluczewsko, Krasocin i Włoszczowa za złożenie wniosków o dofinansowanie zakupu – powiedział Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski.

Galeria zdjęć

Uroczystość przekazania sprzętu OSP z gminy Krasocin Wójt przekazuje egzemplarz podpisanej umowy przedstawicielowi jednej z obdarowanych OSP Wójt przekazuje egzemplarz podpisanej umowy przedstawicielowi jednej z obdarowanych OSP Wójt przekazuje egzemplarz podpisanej umowy przedstawicielowi jednej z obdarowanych OSP Głos zabiera wicestarosta Łukasz Karpiński Wspólne zdjęcie władz powiatu, gminy Krasocin i strażaków z jednostek obdarowanych OSP. Przed nimi leży przekazywany sprzęt. Sprzęt przekazany jednostkom OSP z gminy Krasocin Wspólne zdjęcie przedstawicieli Powiatu, gminy Kluczewsko i OSP Rzewuszyce. Przed nimi leży przekazywany sprzęt. Sprzęt przekazany dla OSP Rzewuszyce Uroczystość przekazania motopompy dla OSP Wola Wiśniowa Wspólne zdjęcie Starosty, Burmistrza i strażaków z OSP Wola Wiśniowa. Przed nimi stoi nowa motopompa. Motopompa przekazana dla OSP Wola Wiśniowa
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności