Spotkanie Starosty z mieszkańcami w Żelisławicach
Dziś, 31 października br. starosta Dariusz Czechowski spotkał się z sołtysem Henrykiem Lechem oraz mieszkańcami Żelisławic. Podczas tej roboczej wizyty omówiono bieżące potrzeby zgłoszone przez mieszkańców sołtysowi wsi dotyczące utrzymania m.in. drogi powiatowej, jej przyszłej przebudowy i innych potrzeb związanych z ruchem kołowym w tej miejscowości oraz lokalizacji przystanków linii autobusowych. W spotkaniu uczestniczyli również kierownik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego Mariusz Wiśniewski, właściciel firmy przewozowej obsługującej lokalne linie autobusowe Marek Orlikowski oraz przedstawiciel Zarządu Dróg Powiatowych, kierownik Eugeniusz Jaszewski.
Rozmowa dotyczyła możliwości skierowania w przyszłości przez centrum miejscowości linii użyteczności publicznej, które mogłyby wypełnić lukę komunikacyjną i usprawnić przemieszczanie się mieszkańcom Żelisławic.
Wszystkie zgłoszone inne uwagi i potrzeby mieszkańców będą na bieżąco rozpatrywane: uporządkowanie rowu i koryta odprowadzającego wodę z drogi. Odpowiadając na postulat mieszkańców Starosta wyraził również wolę montażu progu zwalniającego pod warunkiem wskazania przez mieszkańców jego lokalizacji.




