Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego”

W poniedziałek, 9 lutego br., Włoszczowskie Stowarzyszenie Amazonek zorganizowało spotkanie profilaktyczne dla uczennic Zespołu Szkół nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Razem z panią Katarzyną Majką - położną ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii rozmawiały o profilaktyce raka piersi.

Podczas spotkania ponad 80 uczennic dowiedziało się:

  • dlaczego samobadanie piersi jest tak ważne,
  • jak je prawidłowo wykonywać,
  • jakie są czynniki ryzyka i objawy, których nie wolno ignorować,
  • jak dbać o zdrowie na co dzień.

 

- Edukacja i profilaktyka ratują życie. Świadomość to pierwszy krok do zdrowia. Cieszymy się, że młodzi ludzie chcą rozmawiać o tak ważnych tematach i zabierać tę wiedzę dalej - do domów, rodzin i bliskich – mówią Włoszczowskie Amazonki.

 

Źródło: Profil Amazonki Włoszczowa na Facebooku

Galeria zdjęć

Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego” 10 Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego” 9 Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego” 8 Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego” 7 Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego” 6 Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego” 5 Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego” 4 Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego” 3 Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego” 2 Profilaktyka raka piersi – spotkanie dla uczennic „Czarnieckiego” 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności