Niedziela, 03 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
pochmurno

Powiat Włoszczowski przekaże szpitalowi pieniądze na zakup sprzętu

W dniu 7 grudnia br., Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński i Skarbnik Powiatu Agnieszka Górska, w obecności Członków Zarządu Powiatu Małgorzaty Gusty i Rafała Pacanowskiego, podpisali umowę z Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie Rafałem Krupą i Główną Księgową Krystyną Banaczkowską.

Przedmiotem umowy jest dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Zwiększenie potencjału leczniczego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie poprzez zakup sprzętu medycznego”.

Dotacja w wysokości 557 845,00 zł zostanie przekazana na zakup niezbędnego sprzętu:

• kolumny artroskopowej (kompaktowego zestawu urządzeń);
  • narzędzi laparoskopowych;
  • napędów ortopedycznych wraz z osprzętem;
  • diatermii.

Sprzęt ma być zakupiony jeszcze w tym roku.

Po podpisaniu umowy i przekazaniu symbolicznego czeku, głos zabrał Dyrektor ZOZ Rafał Krupa, który podziękował serdecznie za przekazane środki na zakup nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu będzie możliwe zwiększenie ilości przeprowadzanych w ciągu dnia operacji.

- Szpital zawsze był dla nas bardzo ważny. W miarę możliwości staramy się wspierać finansowo włoszczowski ZOZ, by stawał się placówką nowoczesną, przyjazną pacjentom, w której w komfortowych warunkach pacjenci dochodzą do zdrowia – podsumował wydarzenie Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski.

Galeria zdjęć

Strony podpisują umowy Strony podpisują umowy Starosta przekazuje dyrektorowi ZOZ symboliczny czek. Obok stoją członkowie zarządu powiatu, wicestarosta, skarbnik powiatu i główna księgowa ZOZ. Symboliczy czek dla ZOZ Włoszczowa

Pozostałe

Ustawienia

Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!