Poprawi się jakość i dostępność opieki kardiologicznej w ZOZ we Włoszczowie
Kolejny raz Powiat Włoszczowski udzielił wsparcia finansowego dla szpitala. Tym razem na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa jakości i dostępności opieki kardiologicznej w Zespole Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie”.
W ostatnim tygodniu maja Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński i Skarbnik Powiatu Agnieszka Górska podpisali z Dyrektorem ZOZ Włoszczowa Rafałem Krupą umowę dotacji.
Przy podpisaniu umowy obecni byli Członkowie Zarządu Powiatu: Jarosław Krzyżanowski i Rafał Pacanowski.
Dotacja w wysokości 250 514,00 zł stanowi wkład własny do projektu realizowanego przez szpital.
Zespół Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie, jako ośrodek kardiologiczny pierwszego poziomu zabezpieczenia, otrzymał dofinansowanie w kwocie 1 847 562,92 zł ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach inwestycji D1.1.1 Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych w obszarze kardiologii. Planowana wartość całego projektu wynosi 1 991 205,64 zł.
Zadanie ma być zrealizowane w całości jeszcze w tym roku.
- Realizacja przedsięwzięcia pozwoli doposażyć oddziały chorób wewnętrznych oraz oddział rehabilitacji w sprzęt wspomagający proces diagnozy, leczenia i rehabilitacji pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi, np. aparaty EKG i USG, holtery, pompy infuzyjne, łóżka szpitalne, bieżnię antygrawitacyjną, aparat do terapii polem elektromagnetycznym oraz aparat do krioterapii – wymienia Dyrektor Szpitala Rafał Krupa.
- Zdrowie jest najważniejsze, a gdy człowiek choruje, ważne, by miał się gdzie leczyć i by to leczenie było na najwyższym poziomie. Dlatego, jako Zarząd Powiatu, wspieramy zadania poprawiające jakość leczenia w naszym powiatowym szpitalu – powiedział Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski.




