Młodzież z włoszczowskich szkół średnich została objęta opieką stomatologiczną

W poniedziałek, 12 lutego br., Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński i Skarbnik Powiatu Agnieszka Górska podpisali z Dyrektorem ZOZ Włoszczowa Rafałem Krupą i Główną Księgową ZOZ Krystyną Banaczkowską porozumienie w sprawie udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży ze szkół, dla których Organem Prowadzącym jest Powiat Włoszczowski.

Przy podpisaniu porozumienia obecni byli Członkowie Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta i Rafał Pacanowski, Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego Zbigniew Matyśkiewicz, p.o. Dyrektora do Spraw Lecznictwa Leszek Orliński, pracownicy gabinetu stomatologicznego: lekarz stomatolog Katarzyna Koza i higienistka stomatologiczna Joanna Krzemińska.

Na mocy porozumienia, dla młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie oraz Zespołów Szkół Nr 2 i Nr 3 we Włoszczowie, gabinet będzie wykonywał świadczenia ogólnostomatologiczne i profilaktykę stomatologiczną.

Dodatkowo poradnia szpitala będzie współpracowała z pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania albo higienistką szkolną oraz dyrektorem szkoły w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia jamy ustnej oraz profilaktyki próchnicy zębów u uczniów.

– Uważam, że jest to bardzo dobra inicjatywa. Chciałem tylko przypomnieć, że gabinet stomatologiczny w naszym szpitalu na NFZ nie był czynny od kilku lat. Do zorganizowania opieki stomatologicznej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych zobowiązuje nas ustawa. Taki sam obowiązek nałożony jest też na wójtów i burmistrzów – przypominał Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski.

Na problem profilaktyki zdrowotnej zębów u dzieci zwracała uwagę lekarz dentysta Katarzyna Koza:

 – Profilaktyka jest bardzo ważna. Rodzice powinni zadbać o dietę dzieci i szczotkowanie. Dzieci powinny szczotkować zęby pod opieką dorosłych, a często tak nie jest. Często nawet trzylatkowie zostawiani są sami, a później są pretensje do dzieci, że nie dbają odpowiednio o jamę ustną. Mam nadzieję, że ten gabinet poprawi sytuację stomatologiczną w powiecie – mówiła doktor Koza.

Zachęcamy do korzystania z nowej poradni stomatologicznej w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie, która działa od 1 lutego 2024. Wizyty tylko na NFZ. 

W gabinecie przyjmują dwie Panie doktor:

  • lek. dent. Anna Rudnicka: czwartki od 9.00 do 14.00 oraz w piątki od 9.00 do 14.00
  • lek. dent. Katarzyna Koza: poniedziałki od 9.00 do 18.00 oraz środy od 9.00 do 18.00

i jedna higienistka stomatologiczna: Joanna Krzemińska.

Zapisy na wizyty tel.: (41) 38 83 725

Nagrania wideo dostępne na stronach:

www.moja-gazeta.com.pl/

https://youtu.be/fBhWJNIOmCA?si=xBxexfxKUOhv9tOx

 

Galeria zdjęć

Dyrektor ZOZ Rafał Krupa wita zgromadzonych w gabinecie stomatologicznym Porozumienie podpisuje Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski Porozumienie podpisuje Skarbnik Powiatu Agnieszka Górska Porozumienie podpisuje Wicestarosta Łukasz Karpiński Porozumienie podpisuje Dyrektor ZOZ Rafał Krupa Porozumienie podpisuje Główna księgowa ZOZ Krystyna Banaczkowska Dyrektor przekazuje Staroście jeden egzemplarz porozumienia Wspólne zdjęcie stron podpisujących porozumienie i pracowników gabinetu Fotel dentystyczny
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności