Marszałek Bętkowski z wizytą w szpitalu we Włoszczowie
W piątek, 2 czerwca br., Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski razem z Członkiem Zarządu Województwa Tomaszem Jamką, Radnym Sejmiku Arturem Konarskim, Przewodniczącym Rady Powiatu Włoszczowskiego Zbigniewem Matyśkiewiczem, Starostą Włoszczowskim Dariuszem Czechowskim, Wicestarostą Łukaszem Karpińskim i Dyrektor Biura Posła Bartłomieja Dorywalskiego Emilią Borowską obejrzeli oddany do użytku w ubiegłym roku Oddział Chirurgii oraz wizytowali postęp prac związanych z modernizacją Oddziału Rehabilitacji i termomodernizacją budynku. Gości oprowadził po szpitalu Dyrektor ZOZ Rafał Krupa.
Przypomnijmy:
Na III piętrze ZOZ trwają prace związane z realizacją projektu „Modernizacja oraz przebudowa budynku ZOZ we Włoszczowie wraz z doposażeniem w sprzęt medyczny na działalność rehabilitacyjną”. Wartość projektu przekracza 4 mln zł, z czego dokumentacja projektowo-kosztorysowa została sfinansowana przez Powiat Włoszczowski ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 120 tys. zł, sprzęt rehabilitacyjny został sfinansowany przez Fundację PGE w kwocie ponad 300 tys. zł, a dotacja ze środków unijnych w ramach RPO WŚ na lata 2014-2020 wynosi prawie 2,5 mln zł.
Oddział Rehabilitacyjny będzie dysponował 15 dwuosobowymi salami chorych i 1 salą jednoosobową, z których każda będzie miała dostęp do łazienki, pomieszczeniami dla personelu oraz salami przeznaczonymi do udzielania świadczeń rehabilitacyjnych.
Z kolei inwestycja pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków ZOZ we Włoszczowie” obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, ocieplenie 8 budynków, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, oświetlenia, instalacji wodno-kanalizacyjnej, c.o. i c.w.u., pomalowanie pomieszczeń, montaż fotowoltaiki oraz wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Wartość inwestycji wynosi ponad 31 mln zł, z czego kwota ponad 21 mln zł zostanie sfinansowana z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.




