Konkurs „Świętokrzyskie wielkanocne tradycje kulinarne” rozstrzygnięty! Sukces Kół Gospodyń z powiatu włoszczowskiego

W Parku Etnograficznym w Tokarni odbył się finał konkursu „Świętokrzyskie wielkanocne tradycje kulinarne”, zorganizowany przez Muzeum Wsi Kieleckiej. W wydarzeniu udział wzięło 20 Kół Gospodyń Wiejskich z całego regionu, w tym 3 z powiatu włoszczowskiego: KGW z Bebelna, Czostkowa oraz Komparzowa. 

Z dumą informujemy, że aż dwa koła z powiatu włoszczowskiego znalazły się na podium!

- KGW Bebelno zdobyło I miejsce w kategorii „świąteczny wypiek” za wyjątkowe ciasto wielkanocne makowo-serowe,

- KGW z Czostkowa zdobyło II miejsce w kategorii „świąteczna potrawa” za aromatyczny żurek wielkanocny.

Pozostałe nagrodzone miejsca:

Kategoria: Świąteczny wypiek

II miejsce: KGW “Sukowianki znad Lubrzanki” – tradycyjna baba wielkanocna
III miejsce: KGW “Kowalanki” – baba drożdżowa parzona


Kategoria: Świąteczna potrawa


I miejsce: KGWiGW „Nasze Podlesie” – kugiel radoszycki
III miejsce: KGW Chotków Stary – biała kiełbasa pod kołderką

Jury pod przewodnictwem znanego szefa kuchni Tomasza Królikowskiego miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie potrawy prezentowały wysoki poziom smaku i estetyki. Gratulacje laureatom złożyli marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, wicemarszałek Grzegorz Socha oraz Katarzyna Korus dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej i kierownik Parku Etnograficznego Małgorzata Krzywda.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników, a szczególne brawa dla naszych lokalnych reprezentantek z Bebelna, Czostkowa oraz Komparzowa.

Zdjęcia: UMWŚ

Galeria zdjęć

Zdjęcie grupowe wszystkich nagrodzonych kół z Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, na pierwszym planie zwycięzca - KGW z Bebelna Organizatorzy konkursu pozują do zdjęcia z KGW z Komparzowa przy przygotowanym na konkurs stole wielkanocnym Organizatorzy konkursu pozują do zdjęcia z KGW z Bebelna przy przygotowanym na konkurs stole wielkanocnym Organizatorzy konkursu pozują do zdjęcia z KGW z Czostkowa przy przygotowanym na konkurs stole wielkanocnym Wspólne zdjęcie organizatorów konkursu z KGW z Czostkowa. Jedna z pań trzyma nagrodę za drugie miejsce - czek na 3000 zł. Wspólne zdjęcie organizatorów konkursu z KGW z Komparzowa. Jedna z pań trzyma nagrodę za wyróżnienie - czek na 500 zł. Wspólne zdjęcie organizatorów konkursu z KGW z Bebelna. Jedna z pań trzyma nagrodę za pierwsze miejsce - czek na 5000 zł. Wspólne zdjęcie organizatorów konkursu z KGW z Bebelna. Jedna z pań trzyma nagrodę za pierwsze miejsce - czek na 5000 zł. Przez mikrofon przemawia Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Zdjęcie grupowe wszystkich nagrodzonych kół z Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, na pierwszym planie zwycięzca - KGW z Bebelna
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności