Informacja o finale Konkursu „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”

Dnia 23 maja 2024 r. w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się finał Powiatowego  Konkursu Logopedycznego „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”. Organizatorem Konkursu była Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna we Włoszczowie.

Cel konkursu to pobudzenie aktywności twórczej uczniów w dziedzinie poezji, dążenie do poprawności językowej, rozwijanie umiejętności werbalnych oraz dbanie o prawidłową wymowę i czystość językową. 

Do finału Konkursu przystąpili uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych z całego powiatu włoszczowskiego. 

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski. 

Po eliminacjach szkolnych do finału Konkursu zakwalifikowało się 37 uczniów z następujących placówek:

  • Szkoła Podstawowa w Bebelnie,
  • Szkoła Podstawowa w Bukowie,
  • Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie,
  • Szkoła Podstawowa w Kluczewsku,
  • Zespół Placówek Oświatowych w Krasocinie,
  • Zespół Placówek Oświatowych w Moskorzewie,
  • Szkoła Podstawowa w Chlewicach,
  • Szkoła Podstawowa w Czarncy,
  • Szkoła Podstawowa w Mieczynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 we Włoszczowie, 
  • Szkoła Podstawowa nr 2 we Włoszczowie,
  • Zespól Placówek Oświatowych w Kurzelowie.


Recytację oceniała Komisja w składzie:

  • Pani Aneta Dziubek - Kierownik Wydziału Promocji i  Rozwoju Starostwa Powiatowego we Włoszczowie,
  • Pani Małgorzata Kancerek - pracownica Biblioteki Publicznej we Włoszczowie,
  • Pan Sylwester Roch Kowalski – dyrektor Domu Kultury we Włoszczowie,
  • Pani Izabela Niewiara – Sobala – dyrektor PP-P we Włoszczowie, przewodnicząca komisji konkursowej.

Komisja oceniała: właściwy dobór repertuaru, w myśl zasady im trudniejszy wiersz tym lepiej, poprawność artykulacyjną, kulturę słowa, czyli dykcję, modulację głosu oraz tempo mówienia, a także interpretację recytowanego tekstu i ogólny wyraz artystyczny, na który składał się uzasadniony gest sceniczny, ruch oraz strój.

Konkurs otworzyła Pani Izabela Niewiara – Sobala – dyrektor Poradni.

Upominki dla wszystkich uczestników Konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe we Włoszczowie oraz Fundacja „Jesteśmy Blisko”. 

O nagrody dla zwycięzców zadbała Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

Upominki i nagrody główne wręczali członkowie komisji konkursowej oraz w imieniu Starosty Włoszczowskiego Pan Cezary Nowak – Sekretarz Powiatu, który Konkurs podsumował i zakończył.

A oto lista laureatów:

I miejsce – Hanna Ciszek, uczennica kl.2b Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie z wierszem „Gwałtu rety”,

II miejsce – Lena Bąk, uczennica kl.1 Szkoły Podstawowej w Kluczewsku z wierszem „Typ spod Sopotu”,

III miejsce – Natalia Krzyżyk, uczennica kl.2 Szkoły Podstawowej w Bukowie z wierszem „Nie pieprz Pietrze”.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Franciszek Balski, uczeń kl.3 Szkoły Podstawowej w Koniecznie za wiersz „Łąkowe rozhowory”,
  • Jonasz Włodarczyk, uczeń kl.2b Szkoły Podstawowej w Bukowie.

Gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom. Zapraszamy za rok. Dziękujemy Staroście Włoszczowskiemu panu Dariuszowi Czechowskiemu za objęcie przedsięwzięcia honorowym patronatem. 

 

Źródło: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włoszczowie

Galeria zdjęć

Jedna z uczestniczek konkursu stoi na scenie i recytuje wiersz Wspólne zdjęcie uczestników konkursu, organizatorów i zaproszonych gości
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności