„Bezpieczny Szpital to bezpieczny pacjent”
Zespół Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie znalazł się w gronie 20 szpitali, które otrzymały najwięcej punktów podczas procesu certyfikacji placówek medycznych. Włoszczowski ZOZ uplasował na 6. miejscu (na 108 jednostek).
- Otrzymanie certyfikatu Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent potwierdza, że dany szpital stosuje się do najważniejszych zasad i standardów bezpieczeństwa – powiedział dyrektor Rafał Krupa.
Program pozwala między innymi na sprawdzenie swojego poziomu bezpieczeństwa w udzielaniu świadczeń na tle innych placówek. Motywuje personel do ciągłego doskonalenia. Zwiększa zaufanie pacjentów i personelu do placówki ochrony zdrowia.
- Gratuluję dyrektorowi i wszystkim pracownikom włoszczowskiego szpitala bardzo dobrego – szóstego miejsca. To sukces, na który ciężko pracujecie każdego dnia, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi. Życzę dalszych sukcesów i samych zadowolonych pacjentów – powiedział Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski.
Źródło: ZOZ Włoszczowa




