Powiatowe obchody Dnia Strażaka we Włoszczowie
23 maja odbyły się we Włoszczowie powiatowe obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 50-lecia istnienia zawodowej straży pożarnej.
Uroczysty apel zorganizowano na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
- Dzisiejszy dzień to podwójny powód do świętowania – pierwszy to obchodzone 4 maja święto naszego patrona świętego Floriana, a drugi to jubileusz 50-lecia powołania zawodowej straży pożarnej we Włoszczowie – mówił gospodarz uroczystości, komendant powiatowy straży Andrzej Pacanowski.
– Mam nadzieję, że działania włoszczowskich strażaków są wysoko oceniane przez władze i społeczeństwo i zrobimy wszystko, aby ta ocena utrzymywała się na jak najwyższym poziomie – obiecywał komendant Pacanowski, dziękując wszystkim strażakom w powiecie za trud służby, ratowanie ludzkiego życia, za ofiarność i oddanie.
Głównym punktem święta strażaków powiatu włoszczowskiego było wręczenie kilkunastu odznaczeń i aktów nadania wyższych stopni służbowych dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz wyróżnień dla druhów jednostek OSP.
Jedno z najwyższych odznaczeń Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Medal honorowy imienia Bolesława Chomicza otrzymał ksiądz kanonik Leszek Dziwosz – proboszcz parafii bł. ks. Józefa Pawłowskiego i powiatowy kapelan służb mundurowych.
Podczas uroczystości nie zabrakło okolicznościowych przemówień zaproszonych gości, którzy wychwalili włoszczowskich strażaków za ich profesjonalizm, dziękowali za ofiarność i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Strażakom dziękowali między innymi wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej generał Krzysztof Ciosek, radna wojewódzka Jolanta Tyjas, wicestarosta Łukasz Karpiński, Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek, czy nadleśniczy Artur Ratusznik.
Źródło: Moja Gazeta Lokalna