Rozpoczął się remont ulicy Koniecpolskiej od ronda za Zespołem Szkół nr 2 w kierunku Łachowa

16 sierpnia rozpoczęła się przebudowa ulicy Koniecpolskiej we Włoszczowie na odcinku za rondem w stronę Łachowa. Została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Remontowany odcinek jest zamknięty i wyznaczone są objazdy. Na razie sfrezowano nawierzchnię drogi.

Planowany koszt rozbudowy ulicy Koniecpolskiej to 4,3 miliona złotych. Powiat włoszczowski pozyskał dofinansowanie na to zadanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 60 procent kosztów, czyli ponad 2,6 miliona. Pozostałą kwotę sfinansują po równo powiat i gmina Włoszczowa, czyli po około 870 tysięcy. 

W ramach inwestycji nawierzchnia drogi powiatowej zostanie poszerzona do 6 metrów na odcinku 840 metrów (od Ronda Michała Otawskiego do okolic ronda na obwodnicy przed Łachowem), powstanie chodnik z kostki brukowej, zjazdy asfaltowe i z kostki betonowej oraz ścieżka pieszo-rowerowa po prawej stronie drogi. Będzie też kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Roboty potrwają  do wiosny przyszłego roku. Wykonawcą jest włoszczowska firma Dukt.

Źródło i fot: Moja Gazeta Lokalna

Galeria zdjęć

Rozpoczął się remont ulicy Koniecpolskiej od ronda za Zespołem Szkół nr 2 w kierunku  Łachowa 4 Rozpoczął się remont ulicy Koniecpolskiej od ronda za Zespołem Szkół nr 2 w kierunku  Łachowa 1 Rozpoczął się remont ulicy Koniecpolskiej od ronda za Zespołem Szkół nr 2 w kierunku  Łachowa 2 Rozpoczął się remont ulicy Koniecpolskiej od ronda za Zespołem Szkół nr 2 w kierunku  Łachowa 3 Rozpoczął się remont ulicy Koniecpolskiej od ronda za Zespołem Szkół nr 2 w kierunku  Łachowa 5
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności