Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Zmarł Leon Staroszczyk

Powiększ zdjęcie

21 sierpnia br. w wieku 97 lat zmarł najstarszy włoszczowski żołnierz Armii Krajowej kpt. Leon Staroszczyk „Smolicz”. Należał do Związku Strzeleckiego. Od 1940 roku działał w placówce Związku Walki Zbrojnej, którego komendantem był jego stryj Adam Marcinkowski. Walczył pod dowództwem mjr Mieczysława Tarchalskiego „Marcina”. Pożegnanie Kapitana Staroszczyka odbędzie się 24 sierpnia br. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godz.14.00 w kościele pw. WNMP (Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin) we Włoszczowie przy ul. Partyzantów 3.

Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie

Powiększ zdjęcie

31 lipca 2017 r. Burmistrz Gminy Włoszczowa podpisał umowę z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego na przekazanie dotacji celowej w ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” na realizację projektu p.n.: „Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie”.

Jesienne Barwy Motyczna

Powiększ zdjęcie

31 lipca 2017 r. Burmistrz Gminy Włoszczowa podpisał umowę z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego na przekazanie dotacji celowej w ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” na realizację projektu p.n.: „Jesienne Barwy Motyczna” – organizacja festynu, zakup strojów dla KGW oraz wyposażenie świetlicy wiejskiej w Motycznie”. 

Zapraszamy na III Międzynarodowy Letni Turniej Piłki Nożnej HETMAN CUP 2017

Powiększ zdjęcie

W dniu 26 sierpnia 2017 r. odbędzie się we Włoszczowie III Międzynarodowy Letni Turniej Piłki Nożnej Hetman Cup 2017, którego organizatorem jest Klub Sportowy HETMAN Włoszczowa przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, Gminy Włoszczowa i Powiatu Włoszczowskiego.

III Pielgrzymka Rowerowa Samorządowców i Mieszkańców Ziemi Włoszczowskiej

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 17 sierpnia br., Parafia Rzymskokatolicka pw. bł. ks. Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników we Włoszczowie wraz ze Starostwem Powiatowym we Włoszczowie, Urzędem Gminy Włoszczowa i Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie zorganizowała jednodniową pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Wielgomłynach.

Wyruszyła III Pielgrzymka Rowerowa

Powiększ zdjęcie

Dziś, 17 sierpnia br., tuż po godzinie 8.00 po wspólnej modlitwie w Parafii bł. ks. Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników we Włoszczowie, wyruszyła III Pielgrzymka Rowerowa Samorządowców i Mieszkańców Ziemi Włoszczowskiej.

Pracownie Orange. Jedno miejsce, wiele możliwości.

Powiększ zdjęcie

10 sierpnia rozpoczął się nabór do programu społecznego Pracownie Orange, dzięki któremu w małych miastach i wsiach mogą powstać multimedialne świetlice. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do najnowszych technologii oraz tworzenie miejsc nowoczesnej edukacji i przestrzeni do wspólnych działań lokalnych społeczności.

Zapraszamy na Dożynki Powiatowe

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 27 sierpnia br., na stadionie sportowym w Kluczewsku odbędą się XVII Dożynki Powiatowe. Serdecznie zapraszamy.

Świętokrzyski Anioł Dobroci

Powiększ zdjęcie

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach jest inicjatorem i organizatorem Plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”. Ma on na celu uhonorowanie instytucji pomocy społecznej, stowarzyszeń, ale także osób fizycznych szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, ubogich, niezaradnych życiowo oraz osób starszych, niepełnosprawnych i bezdomnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Powiększ zdjęcie

Dnia 10 września 2017 r. na Stadionie OSiR we Włoszczowie odbędą się X Jubileuszowe Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.