Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Włoszczowscy policjanci świętowali. Po raz drugi to były skromne obchody powiatowego święta naszych mundurowych

Powiększ zdjęcie Uroczysty%20apel%20z%20okazji%20powiatowych%20obchodów%20Święta%20Policji

22 lipca na placu Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie odbył się uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Święta Policji. Z powodu pandemii uroczystość po raz kolejny miała skromny charakter.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1990 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do najmu, stanowiącej własność Powiatu Włoszczowskiego.

Informacja z posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie Posiedzenie%20Powiatowego%20Zespołu%20Zarządzania%20Kryzysowego%20we%20Włoszczowie

W dniu 20 lipca 2021 r., w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego we Włoszczowie (PZZK), któremu przewodniczył Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski. W posiedzeniu uczestniczyli: Wicestarosta Łukasz Karpiński oraz przedstawiciele stosownych służb, inspekcji i straży.

Podpisano umowę z PFRON

Powiększ zdjęcie Umowę%20podpisują%20Wicestarosta%20Łukasz%20Karpiński,%20Starosta%20Włoszczowski%20Dariusz%20Czechowski%20i%20Pełnomocnik%20Zarządu%20PFRON%20Andrzej%20Michalski

We wtorek, 20 lipca 2021 r., Powiat Włoszczowski podpisał w Kielcach umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dotyczące realizacji przez jednostkę samorządu Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarze B.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że XXIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego odbędzie się w dniu 27 lipca 2021 roku (wtorek) o godzinie 1400. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym (z jednoczesną możliwością udziału przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość).

OGŁOSZENIE O REKRUTACJI

Powiększ zdjęcie

Rusza Program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” - Moduł IV finansowany przez PFRON w związku z wystąpieniem w Polsce, zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii. 

III Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 7 sierpnia br., już po raz trzeci odbędzie się rajd rowerowy poświęcony pamięci Brygady Świętokrzyskiej. Po raz pierwszy zorganizują go wspólnie aż cztery powiaty: kielecki, włoszczowski, jędrzejowski i konecki.

Niedzielna akcja szczepień bez rejestracji w PCK-R we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 18 lipca, w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyła się akcja szczepień bez rejestracji preparatem firmy Johnson&Johnson. Wydarzenie miało być połączone z Piknikiem Rodzinnym, który jednak się nie odbył ze wzglądu na niepewną sytuację meteorologiczną. Kierując się dobrem i bezpieczeństwem uczestników, organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu imprezy na inny termin.

Upamiętnimy Brygadę Świętokrzyską

Powiększ zdjęcie Konferencja%20prasowa%20w%20Kielcach%20w%20sprawie%20organizowanego%207%20sierpnia%20Rajdu%20Rowerowego%20Szlakiem%20Brygady%20Świętokrzyskiej%20NSZ

7 sierpnia odbędzie się trzecia edycja Rajdu Rowerowego Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Z tej okazji, we wtorek 20 lipca br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach odbyła się konferencja prasowa  z udziałem organizatorów rajdu: Starosty Kieleckiego Mirosława Gębskiego, Starosty Włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego i Wicestarosty Łukasza Karpińskiego, Starosty Koneckiego Grzegorza Pieca i Wicestarosty Marii Barańskiej.

Konkurs plastyczny „Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej”

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza do udziału w Konkursie plastycznym „Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatów: włoszczowskiego, jędrzejowskiego, kieleckiego, koneckiego. Termin składania prac upływa 31 sierpnia 2021 r.