Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dziś 100. rocznica jego urodzin

Powiększ zdjęcie

W uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, polskiej niepodległości i polskiej kultury, w 100-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ogłaszającą rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. „Poeta w swoich wierszach mówi o sprawach ważnych i ponadczasowych, takich jak wierność, miłość, Ojczyzna, ale też pokazuje tragiczną stronę ludzkiego życia, związaną z koniecznością wyboru, poświęceniem i strachem przed śmiercią” – napisano w uchwale.

Zmarł ks. Krzysztof Pawłowski proboszcz parafii Konieczno

Powiększ zdjęcie

21 stycznia br., w wieku 67 lat, zmarł ks. Krzysztof Pawłowski - od 1997 roku proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Koniecznie. 22 stycznia, o godz. 17.00 w Kościele w Koniecznie będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłego. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony. Zarząd Powiatu Włoszczowskiego łączy się w bólu z parafianami, rodziną i przyjaciółmi ks. Proboszcza.

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Powiększ zdjęcie

Co roku w styczniu obchodzimy dwa piękne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka, które przypadają kolejno na 21 i 22 stycznia. Dziadkowie są nieodłączną częścią każdej rodziny i trudno wyobrazić sobie bez nich życia. Doceniając Państwa zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia Polaków, Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego i Zarząd Powiatu Włoszczowskiego pragnie złożyć wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia.

Dzień Babci i Dziadka – „Jesteście dla nas najważniejsi”

Powiększ zdjęcie

Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro święto wszystkich Dziadków. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie z tej okazji oprócz serdecznych życzeń przygotowali dla seniorów specjalną niespodziankę. Wyjątkowy, bo płynący z serca spot, którego bohaterami są dzieci, mówi o tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie i babcie. Są też przestrogi, np. by nie dać się nabrać oszustom działającym metodą na wnuczka.

Uwaga na smog

Powiększ zdjęcie

Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Kielcach informuje o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Przewidywany czas trwania ryzyka - od godz. 9.45 do godz. 24.00 dnia 19 stycznia 2021 r.

Uwaga: opady marznące

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed opadami marznącymi w zachodniej części województwa świętokrzyskiego (w tym na terenie powiatu włoszczowskiego). Od godz. 02.00 dnia 20 stycznia do godz. 09.00 dnia 20 stycznia 2021 r. prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 %. Stopień zagrożenia – 1.

Podziękowanie i uznanie dla Młodego Bohatera z gminy Secemin

Powiększ zdjęcie
Młody bohater z gminy Secemin został doceniony przez Zarząd Powiatu Włoszczowskiego i służby mundurowe. W dniu 18 stycznia 2021 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie miało miejsce spotkanie z odznaczonym medalem „Młody Bohater” 12 - letnim Mateuszem Osiakiem, który wykazał się wzorową postawą w sytuacji zagrożenia, przyczyniając się do ocalenia zdrowia i życia innych osób.

Uwaga na smog

Powiększ zdjęcie

Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Kielcach informuje o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Przewidywany czas trwania ryzyka - od godz. 9.00 dnia 18 stycznia do godz. 24.00 dnia 19 stycznia 2021 r.

 

Powiat przekazał gadżety na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

Kondolencje

Powiększ zdjęcie

Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego i Zarząd Powiatu pragnie złożyć kondolencje i szczere wyrazy współczucia Panu Posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu z powodu śmierci babci.