Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Trzy wiadukty nad Centralną Magistralą Kolejową już zabezpieczone

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego uczestniczył we wtorek w odbiorze technicznym prac zabezpieczających na trzech wiaduktach kolejowych. Odłamki betonu już nie będą spadać na tory Centralnej Magistrali Kolejowej. To wstęp do właściwych  prac remontowych.

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

W niedzielę 23 czerwca br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji  we Włoszczowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze. Swoje przygotowanie bojowe i sprawność w akcjach prezentowało 14 drużyn.

Już w sobotę w naszym powiecie rowerowy rajd na orientację - Bike Orient

Powiększ zdjęcie

Rajdy Bike Orient to rowerowe imprezy na orientację. Zadaniem uczestnika jest odszukiwanie w terenie wyznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Rywalizacja polega na potwierdzeniu jak największej liczby punktów w jak najkrótszym czasie. Patronat nad tą ogólnopolską imprezą objął również Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski. Na dzień dzisiejszy lista startowa liczy ponad 270 osób!

Zaproszenie na spotkanie z mieszkańcami gminy Secemin dotyczące sytuacji w ZOZ i spraw bieżących Powiatu

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego zaprasza mieszkańców Gminy Secemin na spotkanie robocze, które odbędzie się w dniu 1 lipca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w Remizie OSP Secemin (Secemin, ul. Kościuszki 3).

Ćwiczenia krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

W dniu 24 czerwca 2019 r. na terenie zakładu produkcyjnego „Eko-Biomasa” w miejscowości Kossów (Gmina Radków) zostały przeprowadzone ćwiczenia z udziałem sił i środków krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego Powiatu Włoszczowskiego oraz Świętokrzyskiej Brygady Odwodowej i służb współdziałających.

Powiat organizuje w gminach debaty o szpitalu.

Powiększ zdjęcie

Włoszczowa, Krasocin i Kluczewsko – w tych gminach odbyły się spotkania władzy powiatu włoszczowskiego i kierownictwa szpitala z mieszkańcami. Wkrótce władza odwiedzi kolejne gminy.

Droga powiatowa w miejscowości Lipie już wyremontowana

Powiększ zdjęcie

Mieszkańcy Lipia, gmina Krasocin, mogą cieszyć się wyremontowanym odcinkiem drogi powiatowej nr 0263T. Było to możliwe dzięki pomocy finansowej Gminy Krasocin, która sfinansowała całość inwestycji. Zarząd Powiatu Włoszczowskiego dziękuje Wójtowi Ireneuszowi Gliścińskiemu i Radzie Gminy Krasocin za pomoc w realizacji tego zadania i wsparcie finansowe w wysokości 49 905,43 zł.

Wiceminister rolnictwa w Dobromierzu

Powiększ zdjęcie

Około 100 osób z powiatu włoszczowskiego uczestniczyło w Dobromierzu w spotkaniu z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszardem Zarudzkim. Wśród gości nie zabrakło również Starosty Włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego, Wicestarosty Łukasza Karpińskiego oraz Członka Zarządu Małgorzaty Gusta i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jarosława Krzyżanowskiego.

Od 1 lipca zmiany w programie 500+

Powiększ zdjęcie

Już od 1 lipca 2019 r. zaczną obowiązywać zmiany dotyczące rządowego programu Rodzina 500+. Świadczenie będzie przysługiwało na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody. Wojewoda Agata Wojtyszek zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkania informacyjne, które od 24 czerwca, we wszystkich gminach województwa świętokrzyskiego poprowadzą pracownicy Urzędu Wojewódzkiego. W punktach informacyjnych, wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób poprawnie wypełnić wniosek oraz dopytać o wszelkie szczegóły dotyczące zmian w programie Rodzina 500+.

Uwaga upał!

Powiększ zdjęcie

IMiGW znów ostrzega przed upałami, które obejmą również powiat włoszczowski. Temperatura maksymalna we wtorek od 28°C do 31°C, jutro od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.