Powiat Włoszczowski

Powiat WłoszczowskiStrona główna

Aktualności

Kurzelów pamięta …

Powiększ zdjęcie

Mija 77 lat od czasu, gdy ludność Kurzelowa zapłaciła życiem za pomoc partyzantom. W piątek 27 listopada 2020 r. odbyły się w Kurzelowie Obchody 77. Rocznicy Tragedii Kurzelowskiej. Starostwo Powiatowe we Włoszczowie reprezentował Wicestarosta Łukasz Karpiński.

Ponad 2 km nowej nakładki na drodze powiatowej w Międzylesiu

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 26 listopada, odbył się odbiór 2,1 km wyremontowanej drogi powiatowej Nr 0249T Międzylesie – Motyczno (odcinek od drogi wojewódzkiej Nr 742 w Międzylesiu do nowo wybudowanego wiaduktu nad linią kolejową CMK).

Uwaga na marznące opady

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed marznącymi opadami w województwie świętokrzyskim. Od godz. 2.00 do godz. 9.00 dnia 27 listopada 2020 r. prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 %. Stopień zagrożenia – 1.

Pół miliona złotych dla włoszczowskiego szpitala

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 26 listopada, Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Skarbnik Powiatu Agnieszka Górska i Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie Rafał Krupa uczestniczyli w spotkaniu w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Podczas spotkania Wojewoda Zbigniew Koniusz podpisał dyspozycje finansowe dla dwóch szpitali. Przekazane środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i zostaną przekazane na finansowanie zadań związanych ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem COVID – 19.

Dwa mecze siatkówki we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 28 listopada br., na Hali OSiR we Włoszczowie (ul. Wiśniowa 2) odbędą się dwa mecze siatkówki. O godz. 15.00 w ramach II Ligii Mężczyzn drużyna Hetman Włoszczowa zmierzy się z LKS Czarni Rząśnia, natomiast o godz. 18.00 mecz rozegrają siatkarki w ramach III Ligii Kobiet. Drużyna Hetmana Włoszczowa zagra z Dana Gameb UKA Relaks Skarżysko-Kamienna.

Zmiany w systemie raportowania o zakażeniach koronawirusem (SARS-CoV-2)

Powiększ zdjęcie

24 listopada br. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o zmianie systemu raportowania danych dotyczących zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W miejsce bieżących statystyk przekazywanych bezpośrednio przez powiatowe i wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne powstała specjalna strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń w skali kraju, województw i powiatów. Prezentowane tam dane pochodzą bezpośrednio z Ministerstwa Zdrowia, z elektronicznego systemu EWP. Laboratoria wykonujące testy mają wprowadzać dzienne statystyki zachorowań oraz inne dane do systemu EWP w ciągu maksymalnie 48 godzin.

„Polska szczęśliwych rodzin”

Powiększ zdjęcie

Polska Szczęśliwych Rodzin – to temat wideokonferencji, w której uczestniczyła Członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Małgorzata Gusta. Wirtualne spotkanie odbyło się 23 listopada. Jego gospodarzem był Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Z XXIII sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 23 listopada 2020 r., odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Większość radnych była obecna na sali konferencyjnej Starostwa, reszta brała udział w posiedzeniu zdalnie, ze swoich domów. Obrady były transmitowane na żywo w Internecie.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego działając zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1990) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, stanowiących własność Powiatu Włoszczowskiego.

Wyjątkowe wyróżnienie uczennicy „Sikorskiego” Zuzanny Ślęzak

Powiększ zdjęcie

W gronie 16 stypendystów Ministra właściwego ds. oświaty i wychowania, za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020 znalazła się Zuzanna Ślęzak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. Zuzanna Ślęzak jest w tym roku uczennicą klasy maturalnej. Uczy się w klasie o profilu matematyczno-fizycznym.