Powiat Włoszczowski

Powiat WłoszczowskiStrona główna

Aktualności

Szczepienia ochronne dzieci przeciwko pneumokokom

Powiększ zdjęcie

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. rodzice i opiekunowie dzieci z roczników 2013-2016 będą mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dzieci przeciwko pneumokokom.

Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r. Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne!

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Podaje się do publicznej wiadomości, że w dniu 22 marca 2018 r. (czwartek), Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – pan Bartłomiej Dorywalski będzie przyjmował interesantów.

Uczennice Czarnieckiego na VIII Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych

Powiększ zdjęcie

Uczennice IV klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Patrycja Synowiec i Agnieszka Lupa pod opieką Barbary Czyżewskiej wzięły udział w eliminacjach wstępnych do ogólnopolskiego konkursu cukierniczego. Patronat nad konkursem  objęła Minister  Edukacji  Narodowej. Z pośród  kilkudziesięciu startujących drużyn, komisja wyłoniła finałową dwunastkę, w której znalazły się nasze dziewczyny.

Włoszczowski "Czarniecki" pierwszy w województwie

Powiększ zdjęcie

W tegorocznej edycji Lekcji z ZUS i Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” uczniowie ZSP nr2 z Włoszczowy zajęli I miejsce w województwie. Będą reprezentowć region w finale centralnym w Warszawie, 26 kwietnia.

Zielona Ławeczka

Powiększ zdjęcie

Fundacja Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny ma przyjemność zaprosić mieszkańców do udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym „Zielona Ławeczka”. Już od 5 lat zazieleniamy polskie miasta, pomagając mieszkańcom w tworzeniu dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Co ważne, ogrody tworzone są z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami.

20 lat województwa świętokrzyskiego

Powiększ zdjęcie

Mija 20 lat od batalii o utrzymanie województwa z siedzibą w Kielcach. Chcąc upamiętnić olbrzymi wysiłek społeczny z tamtego okresu, Sejmik Województwa Świętokrzyskiego ogłosił rok 2018 „Rokiem Jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego”, a dzień 5 czerwca ustanowił „Świętem Województwa Świętokrzyskiego”.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włoszczowie zaprasza wszystkich podatników korzystających z odliczenia w zeznaniu podatkowym za 2017 rok z ulgi rehabilitacyjnej, na bezpłatne szkolenie pod tytułem „Ulga rehabilitacyjna - BEZ TAJEMNIC”, w dniu 20 marca 2018 roku w godz. 1200 – 1500, w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy, os. Broniewskiego 7a, Włoszczowa.

XIX Memoriał Mariana Górskiego

Powiększ zdjęcie

Dnia 10 marca 2018 r. odbył się XIX Memoriał Mariana Górskiego. W zawodach udział wzięli: Clepardia Kraków, Stolbud-ZPUE Włoszczowa, AKS Busko Zdrój, GKS Bełchatów. Mecze w systemie każdy z każdym trwały 2x15 minut.

Posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych

Powiększ zdjęcie

W dniu 13 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

„Malarstwo – Grafika – Rysunek”

Powiększ zdjęcie

W piątek, 9 marca br., w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się wernisaż wystawy Justyny Czerwiowskiej „Malarstwo – Grafika – Rysunek”. Prezentowane na wystawie prace, które powstawały na przestrzeni ostatnich czterech lat, stanowią wyraz fascynacji formami natury i zjawiskami atmosferycznymi.