Powiat Włoszczowski

Powiat WłoszczowskiStrona główna

Aktualności

Od najbliższej środy ulica Wiśniowa będzie częściowo zamknięta dla ruchu

Powiększ zdjęcie

W związku z rozpoczynającym się remontem ul. Wiśniowej we Włoszczowie w dniu 17.07.2019 r. zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie ulic: Wiśniowa, 1 – go Maja, Żeromskiego, Kusocińskiego oraz na osiedlu Brożka w części osiedlowych dróg wyjazdowych na ulicę Wiśniową. Od środy nastąpi częściowe zamknięcie ulicy Wiśniowej od skrzyżowania z ul. 1- go Maja do skrzyżowania z ul. Żeromskiego włącznie ze skrzyżowaniem (schematy organizacyjne nr 1 i nr 2).

Koła Gospodyń Wiejskich wnioskują o ponad 20,6 mln zł - trwa nabór wniosków w ARiMR

Powiększ zdjęcie

5978 wniosków na łączną kwotę ponad 20,6 mln zł złożyły do końca czerwca koła gospodyń wiejskich, które w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ubiegają się o wsparcie finansowe. Na pomoc dla kół przeznaczonych jest w 2019 r. 40 mln zł. Nabór wniosków rozpoczął się 7 maja  2019 r. i potrwa w biurach powiatowych Agencji do 31 października 2019 r., chyba że wcześniej wyczerpana zostanie tegoroczna pula środków przewidziana na ten cel.

Nie będzie województwa częstochowskiego kosztem Powiatu Włoszczowskiego zapewnił władze powiatu Wiceminister Giżyński

Powiększ zdjęcie

W dniu 6 lipca w Katowicach Zarząd Powiatu Włoszczowskiego w osobach Starosty Dariusza Czechowskiego, Wicestarosty Łukasza Karpińskiego i Członka Zarządu Rafała Pacanowskiego spotkał się z Wiceministrem Rolnictwa - Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Ziemi Częstochowskiej Panem Szymonem Giżyńskim. Rozmowy dotyczyły rzekomego odłączenia Powiatu Włoszczowskiego i włączenia go do projektowanego nowego województwa na mapie Polski tj. Województwa Częstochowskiego.

Konkurs fotograficzny "Unowocześniamy obszary wiejskie - 25 lat ARiMR"

Powiększ zdjęcie

W związku z jubileuszem 25 lat Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje Konkurs fotograficzny „Unowocześniamy obszary wiejskie – 25 lat ARiMR”. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Celem konkursu jest przedstawienie piękna polskiej wsi i obszarów wiejskich, zobrazowanie wkładu ARiMR w rozwój i unowocześnianie obszarów wiejskich na przestrzeni 25 lat istnienia instytucji.

Podsumowanie programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”

Powiększ zdjęcie

W dniu 10 lipca 2019 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się spotkanie podsumowujące realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”, w którym Powiat Włoszczowski zajął I miejsce, zdobywając główną nagrodę Koziołka 2019. Z tej okazji władze samorządowe powiatu wręczyły  podziękowania osobom i instytucjom, które były zaangażowane w realizację ww. programu i przyczyniły się do zdobycia przez Powiat Włoszczowski tej znakomitej nagrody.

Władze powiatu i województwa na drodze 795 Secemin-Psary

Powiększ zdjęcie

10 lipca władze województwa świętokrzyskiego i powiatu włoszczowskiego sprawdziły postęp prac na przebudowywanej drodze wojewódzkiej z Secemina do Psar. Padła zapowiedź dalszego remontu odcinka do granicy z województwem śląskim. “Do 2020 roku dojdziemy do granicy województwa śląskiego” – zapewniał przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

Pomoc prawna

Powiększ zdjęcie

Krakowska Fundacja Wspierania Praworządności "Zdążyć z pomocą" realizuje rzadowy Program Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na lata 2019 - 2021. Pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. Lokalny Punkt Pomocy działa we Włoszczowie, przy ul. Żeromskiego 28. Dyżur odbywa się w każdy czwartek.

Pieszy i Rowerowy Rajd szlakiem Brygady Świętokrzyskiej

Powiększ zdjęcie

Powiat Kielecki zaprasza do udziału w obchodach 75. Rocznicy Powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych w Powiecie Kieleckim, które odbędą się w dniach 10-11.08.2019 r. Częścią wydarzenia będą Rajdy Pieszy i Rowerowy szlakiem Brygady Świętokrzyskiej. Organizatorami Rajdu są: Starostwo Powiatowe w Kielcach i Stowarzyszenie ŚWIT. Partnerem wydarzenia został również Powiat Włoszczowski.

Włoszczowscy rolnicy na podium konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Powiększ zdjęcie

7 lipca br. w Kielcach podczas Świętokrzyskiego Pikniku Rolniczego w Centrum Geoedukacji odbył się finał konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, w którym zostali nagrodzeni laureaci z każdego powiatu oraz poznaliśmy zwycięzców szczebla wojewódzkiego. Na podium nie zabrakło również rolników z naszego powiatu, którym gratulował obecny na gali Wicestarosta Łukasz Karpiński.

V Letni Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Hetman CUP 2019

Powiększ zdjęcie

W minioną sobotę – 6 lipca 2019 r. – na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie odbył się V Letni Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Hetman CUP 2019 w roczniku 2009 i młodsi. Pamiątkowe medale dla każdego zawodnika, puchary dla wszystkich drużyn oraz statuetki dla najlepszych graczy naszego Turnieju ufundowane przez Powiat Włoszczowski wręczyła Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Włoszczowskiego Pani Aneta Jończyk.