Powiat Włoszczowski

Powiat WłoszczowskiStrona główna

Aktualności

Dzień Samorządu Terytorialnego

Powiększ zdjęcie

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji Zarząd Powiatu Włoszczowskiego i Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego pragną złożyć wszystkim samorządowcom i pracownikom samorządowym z powiatu włoszczowskiego najserdeczniejsze życzenia.

Uwaga! Czasowe zamknięcie odcinka drogi w Skorkowie

Powiększ zdjęcie

W związku z przebudową drogi powiatowej nr 0264T w miejscowości Skorków na odcinku od km 6+860 do km 8+586 informuje się mieszkańców o czasowym zamknięciu w/w odcinka drogi od dnia 1 czerwca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r. Okres zamknięcia może ulec zmianie. Dopuszcza się ruch pojazdów w celu dojazdu do posesji. Ruch zewnętrzny – tranzytowy poprowadzono objazdem przez Małogoszcz, Leśnicę, Mieczyn, Występy,  zgodnie z załączonym schematem.

Zmarła Barbara Bąba emerytowana pracownica samorządów gminy i powiatu

Powiększ zdjęcie

Po długiej i ciężkiej chorobie, 25 maja br. zmarła Barbara Bąba - emerytowana pracownica samorządów gminy i powiatu. Miała 73 lata. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w piątek 29 maja, o godz. 14.00 w parafii bł. ks. Józefa Pawłowskiego. Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego i Zarząd Powiatu Włoszczowskiego składają wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłej.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Starosta Włoszczowski działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2  ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 65, poz. 284) informuje, że w dniu 21 maja 2020 r. na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włoszczowie przy ul. Wiśniowej 10 został wywieszony wykaz nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Włoszczowskiego przeznaczonej do oddania w najem na okres 3 lat w drodze pisemnego przetargu nieograniczonego (ofertowego).

Życzenia z okazji Dnia Matki

Powiększ zdjęcie

Jest jedną z najważniejszych osób w naszym życiu. Za jej sprawą przychodzimy na świat i to ona zaspakaja większość naszych potrzeb. Niezwykle często od jej miłości i zaangażowania zależą również nasze sukcesy w dorosłym życiu – mowa oczywiście o Mamach, które obchodzą dziś swoje święto. W tym szczególnym dniu, doceniając macierzyński trud wychowania oraz wypełnianą, ogromnie ważną, rolę w rodzinie i społeczeństwie Przewodniczący Rady Powiatu Włoszczowskiego i Zarząd Powiatu Włoszczowskiego pragnie złożyć wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych na wydzierżawienie nieruchomości

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że 15 maja br. Starosta Włoszczowski ogłosił pierwsze przetargi ustne nieograniczone (licytację) na wydzierżawienie nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Skarbu Państwa – Starosty Włoszczowskiego, położonych w obrębie ewidencyjnym Kurzelów gmina Włoszczowa. Przetargi w formie licytacji zostaną przeprowadzone w dniu 19 czerwca 2020 roku o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie ul. Wiśniowa 10, sala Nr 319 (II piętro).

Uwaga na burze z gradem

Powiększ zdjęcie

Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. ostrzega przed burzami z gradem w województwie świętokrzyskim. Od godz. 10.00 do godz. 18.00 dnia 26 maja 2020 r. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 15-20 mm oraz porywami wiatru do 60-70 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.

Na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano pięć przypadków COVID-19. 39 osób zostało poddanych kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Dariusz Czechowski zawiadamia, że w dniu 26 maja 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano pięć przypadków COVID-19 – w gminach: Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew i Włoszczowa.

Jedna osoba z dodatnim wynikiem spoza Powiatu Włoszczowskiego przebywa  w izolacji na terenie Gminy Moskorzew.

Trzy osoby pokonały koronawirusa SARS-CoV-2, są to mieszkańcy gmin: Krasocin i Moskorzew.

Jedna osoba zmarła w szpitalu w Starachowicach.

Od poniedziałku PKS Włoszczowa wznowi komunikację autobusową

Powiększ zdjęcie

PKS WŁOSZCZOWA Sp. z o.o. informuje, że z dniem 1 czerwca 2020 r. zostanie częściowo wznowiona komunikacja autobusowa. Aktualny rozkład dostępny jest na stronie: http://www.pkswloszczowa.pl//container/WykazKursowOd1czerwca2020.pdf

Uwaga na burze z gradem

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem w województwie świętokrzyskim. Od godz. 11.00 do godz. 22.00 dnia 25 maja 2020 r. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 %.