Powiat Włoszczowski

Powiat WłoszczowskiStrona główna

Aktualności

Informacja WKU w Kielcach

Powiększ zdjęcie

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach informuje, że są wolne stanowiska dla osób, które nie pełniły służby wojskowej i chcą ochotniczo odbyć służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych od 8 stycznia do 27 kwietnia 2018 r.

Wspólnie spełnijmy marzenia!

Powiększ zdjęcie

Udało się pomóc już ponad 1300 dzieciom, a może być ich więcej! Trwa XIII edycja powiatowej akcji charytatywnej „Spełniamy marzenia”, organizowanej nieprzerwanie od 2005 r. przez Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie. Jej celem jest przygotowanie paczek zgodnych z marzeniami i potrzebami podopiecznych. W bieżącym roku otrzymają je dzieci, które na co dzień obcują z chorobą - własną lub kogoś bliskiego oraz te, które w inny sposób zostały doświadczone przez los.

Informacja

Powiększ zdjęcie

Świętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, akredytowany przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu animacyjno-inkubacyjnym, które odbędzie się w dniu 24 listopada 2017 r., w godz. 10:00 – 13:00 w Urzędzie Gminy w Seceminie (ul. Struga 2, 29-145 Secemin).

Paweł Rydz Talentem Świętokrzyskim

Powiększ zdjęcie

W piątek 17 listopada 2017 r na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej, podczas XVIII gali wręczenia nagród i wyróżnień „Talenty Świętokrzyskie”, zaśpiewał Paweł Rydz. Paweł odebrał nagrodę razem z 33. laureatami - wybitnie uzdolnionymi uczniami i studentami z terenu województwa świętokrzyskiego.

Wyremontowano drogi powiatowe w gminach Kluczewsko, Krasocin, Radków i Włoszczowa

Powiększ zdjęcie

W poniedziałek, 20 listopada 2017 r., odbyły się odbiory wyremontowanych dróg powiatowych w czterech gminach: Kluczewsko, Krasocin, Radków i Włoszczowa. W odbiorach oprócz władz powiatowych, gminnych, radnych i sołtysów, uczestniczyła wojewoda świętokrzyski razem z doradcą.

IV Liryczno - rockowe portrety w tonacji C-dur

Powiększ zdjęcie

W jesienny wieczór 16 listopada 2017r. w Villi Aromat miało miejsce niezwykłe, nostalgiczne wydarzenie.   Nie byłoby tego spotkania, gdyby nie wrażliwość, talent i pasje młodych zdolnych z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie, którzy zechcieli podzielić się swoją twórczością, a tym samym dać cząstkę siebie.

Decydujesz, pomagamy - grant Tesco otrzyma Rząbiec

Powiększ zdjęcie

Na projekt Edukacyjny Przystanek Przyrodniczy głos oddało 7576 osób. I dzięki tym głosom w Rząbcu dzieci i dorośli będą mogli zdobyć wiedzę i wrażliwość ekologiczną, dotyczącą pszczół i nie tylko. Domki dla owadów, rośliny miododajne i tablice edukacyjne - to mały edukacyjny krok do przyszłości następnych pokoleń. Grant to kwota 5 tys. zł. Serdecznie gratulujemy.

Spotkanie z pisarzem

Powiększ zdjęcie

Spotkanie z pisarzem Janem Marią Lohmanem odbyło się 15 listopada 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym we Włoszczowie. Po powitaniu Gości przez Dyrektor Bożenę Kaczor sylwetkę pisarza bardzo wnikliwie zaprezentował Tadeusz Stolarski – autor biogramu Jana Lohmana przygotowanego do publikacji „Znani i nieznani ziemi włoszczowskiej”.

„Gąska gryczowianka” wyróżniona

Powiększ zdjęcie

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Skorkowianki” ze Skorkowa zajęły czwarte miejsce w Wojewódzkim konkursie na potrawę z gęsi kieleckiej - „Smaki gęsiny”.

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 16 listopada br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyło się podsumowanie VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda Powiatu Włoszczowskiego w Promieniach Lata”.