Powiat Włoszczowski

Powiat WłoszczowskiStrona główna

Aktualności

Uwaga – utrudnienia w ruchu!!!

Powiększ zdjęcie

W związku z budową ronda na obwodnicy miasta Włoszczowy w ciągu drogi wojewódzkiej DW 786 tj. ul. Czarnieckiego we Włoszczowie, od dnia 12 sierpnia 2020 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu (zgodnie z projektem etap I).

Uwaga na upał

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed upałem w województwie świętokrzyskim. Od godz. 12.00 dnia 7 sierpnia do godz. 18.00 dnia 9 sierpnia 2020 r. prognozuje się upały z temperaturą maksymalną w dzień od 290C do 310C, lokalnie do 320C. Temperatura minimalna w nocy od 160C do 190C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 %. Stopień zagrożenia – 2.

System nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

Starosta Włoszczowski przypomina, że na terenie Powiatu Włoszczowskiego działają dwa punkty pomocy prawnej tj.: w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 10 – pok. Nr 100 na parterze oraz w Urzędzie Gminy Secemin, ul. Struga 2 – pok. Nr 4 na parterze.

Kajakiem po powiecie włoszczowskim

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza 22 sierpnia (sobota) o godz. 8.20 na spływ kajakowy rzeką Pilicą. Szczegółowe informacje na załączonym plakacie, w siedzibie organizatora (ul. Koniecpolska 42) lub pod nr tel. 41 39 43 590.  

Dwa starostwa zapraszają na II Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 8 sierpnia br., odbędzie się II Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Celem imprezy jest upamiętnienie powołania Brygady Świętokrzyskiej NSZ – jednej z największych formacji partyzanckich działających na ziemiach polskich. Organizatorem rajdu jest Starostwo Powiatowe w Kielcach, współorganizatorem – Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Uwaga studenci medycyny!

Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim. Wysokość świadczenia wynosi 2 000 zł miesięcznie. Stypendium jest przyznawane na okres 9 miesięcy tj. od 1 października 2020 r. do 30 czerwca 2021 r. Wniosek należy złożyć do 11 września 2020 r.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Na podstawie art. 113 ust. 5,6, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 65 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji ograniczającej sposób korzystania z nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka Nr 406, położonej w obrębie ewidencyjnym 02 Włoszczowa – miasto, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie zezwolenie na założenie i przeprowadzenie przez nieruchomość przewodów i urządzeń służących do przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, tj. zezwolenia na budowę linii elektroenergetycznej kablowej średniego napięcia wraz z kanalizacją światłowodową w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Na terenie Powiatu Włoszczowskiego nie odnotowano przypadków koronawirusa, 27 osób jest poddanych kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Dariusz Czechowski zawiadamia, że w dniu 7 sierpnia 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego nie odnotowano przypadków  koronawirusa. 

Mieszkańcy Konieczna mogą już jeździć nową drogą

Powiększ zdjęcie

W środę, 5 sierpnia 2020 r. odbył się uroczysty odbiór przebudowanej drogi powiatowej Konieczno – Modrzewie, w którym uczestniczyli Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński, Członek Zarządu Powiatu Rafał Pacanowski, Radni Rady Powiatu: Krzysztof Malinowski i Zbigniew Hamera, Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek, Dyrektor Biura ds. Inwestycji Urzędu Gminy Włoszczowa Sławomir Owczarek, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Norbert Gąsieniec i Kierownik ZDP Jacek Trojszczak, Kierownik Wydziału Inwestycyjnego Starostwa Powiatowego we Włoszczowie Krystyna Ciulęmba, Sołtys Konieczna Ryszard Karpiński, inspektor nadzoru Adam Łakomiec i przedstawiciel wykonawcy – Dyrektor Paweł Macherski.

Gratulacje i życzenia dla Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Powiększ zdjęcie

Dziś w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się zaprzysiężenie Prezydenta Andrzeja Dudy na kolejną 5-letnią kadencję. Z tej okazji Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski w imieniu Zarządu Powiatu Włoszczowskiego serdecznie gratuluje i życzy wielu sukcesów.