„Sikorski” ma najlepsze wyniki maturalne w powiecie!

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
10 lipca 2017

Po raz kolejny dziękujemy naszym Absolwentom, tym razem tym z roku 2017. Udowodnili, że  myśl Karola  Bunscha wywieszona w szkolnej świetlicy, w której spotykali się codziennie, ma swój sens. Warto ją przywołać jeszcze raz: Mie­rzy się po­nad cel, by tra­fić do ce­lu.

Wierzymy, że wybrane przez naszych uczniów kierunki studiów staną się dla nich osiągalne oraz że sobie na nich poradzą od początku aż do obrony pracy magisterskiej.

Uzyskali takie wyniki z egzaminów obowiązkowych, że  dzięki nim  powiat  włoszczowski zajął pierwsze miejsce w woj. świętokrzyskim, a  nasze liceum jako jedyne z powiatu uplasowało się na dziewiątym miejscu w rankingu „Echa Dnia” - Top 20 liceów z najlepszymi wynikami matur 2017 z trzech obowiązkowych przedmiotów na poziomie podstawowym. Warte pochwały są również wyniki z przedmiotów dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym. Wyniki te są ogólnodostępne na stronie OKE w zakładce Raporty.

Podczas odbierania świadectw maturalnych Absolwenci wyrazili zgodę na opublikowanie  imion i nazwisk wszystkich, którzy otrzymali magiczny wynik - 100% .

Oto nasze Top 100%:

Język angielski – poziom podstawowy – 100%:

 1. Baryła Joanna
 2. Bąk Przemysław
 3. Grońska Małgorzata
 4. Kaczmarski Stanisław
 5. Kącki Mikołaj
 6. Marcinkowska Ada

Ponadto 33 uczniów uzyskało wynik powyżej 90% z tego przedmiotu z poziomu podstawowego lub/i rozszerzonego, a średni wynik z poziomu rozszerzonego dla 54 zdających to 64,07 %.

Matematyka – poziom podstawowy – 100%:

 1. Baryła Joanna
 2. Bąk Przemysław
 3. Binek Joanna
 4. Dudek Martyna
 5. Frączek Piotr
 6. Majka Angelika
 7. Marszalik Dawid
 8. Nowak Renata
 9. Pasowska Patrycja
 10. Pilichowski Adam

Ponadto 22 uczniów uzyskało z matematyki na poziomie podstawowym wynik wyższy od 90 %, a na poziomie rozszerzonym średni wynik dla 30 zdających wyniósł 75,93%.

Chemia -  poziom rozszerzony – 100%:

 1. Karolina Gawron

Wyniki powyżej 80% uzyskało 10 zdających, a średni wynik przy 26 zdających wyniósł 58,9%.

Biologia poziom rozszerzony

Wprawdzie tu nie mamy 100%, ale Piotr Frączek uzyskał wynik w najwyższej staninie w kraju (85%), a średni wynik 28 uczniów był o 8,9% wyższy od średniego wyniku w powiecie.

Język polski

Najwyższe wyniki uzyskali z poziomu rozszerzonego: Wiktoria Nowak – 90 %, Bartosz Skrobisz – 83% , a z poziomu podstawowego: Binek Joanna, Malicka Marta, Robak Natalia, Szczerba Gabriela, Śpiechowicz Natalia, Uchrońska Justyna. Średni wynik w szkole był o 10,13 % wyższy od średniego wyniku w powiecie na poziomie podstawowym i o 7,54 % wyższy  na poziomie rozszerzonym.

Gratulacje należą się tym, którzy zdecydowali się zdawać przedmioty dodatkowe: filozofię      (Bartosz Skrobisz) i historię sztuki: Gabriela Szczerba, Angelika Majka, Sandra Miśtal.

Osiągnięte w tym roku wyniki to zasługa ciężkiej pracy młodzieży i szkoły. Każdy z maturzystów mógł korzystać z dodatkowych zajęć przygotowujących do egzaminów zorganizowanych w szkole i podczas warsztatów wyjazdowych.

Przedstawiając kilka informacji o wynikach, pozdrawiamy serdecznie Absolwentów 2017. Trzymamy kciuki za uczelnianą rekrutację!

 

Źródło: I LO we Włoszczowie

Galeria

 • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-07-10
Data publikacji:2017-07-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:493