APEL o oddawanie krwi i osocza

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
1 grudnia 2020

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego zwraca się z apelem do mieszkańców Powiatu Włoszczowskiego o honorowe oddawanie krwi. W sposób szczególny apel kierujemy do wszystkich osób, które pokonały chorobę Covid-19. Osoby te mogą skutecznie pomóc w leczeniu, a nawet uratować życie innych chorych poprzez oddanie osocza.

Jak powszechnie wiadomo osocze ozdrowieńców jest obecnie jedynym lekiem w walce z pandemią. Rosnąca liczba chorych spowodowała drastyczny spadek zapasów osocza w szpitalach. Dlatego zachęcamy wszystkich ozdrowieńców, jak również pozostałych mieszkańców do wsparcia służby zdrowia w walce z covid-19. Szczegółowe informacje o zasadach oddawania krwi dostępne są na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach pod tym linkiem .

Każdy, kto odda osocze otrzyma w prezencie zestaw środków ochrony osobistej w postaci maseczek, przyłbic, czy rękawiczek. Pod koniec marca przyszłego roku spośród wszystkich uczestników akcji zostaną rozlosowane trzy termometry bezdotykowe o wartości 250 złotych każdy.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-12-01
Data publikacji:2020-12-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:108