Konkurs plastyczny pt. „Ozdoba choinkowa z dawnych lat”

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
1 grudnia 2020

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – wyjątkowy czas w polskiej kulturze. Choć w tym roku, ze względu na pandemię, będą wyglądać nieco inaczej, ich klimat, dzięki naszej pięknej tradycji i zwyczajom pozostaje bez zmian. Jedną z tradycji jest ubieranie choinki. Obecnie możemy kupić wspaniałe bombki, łańcuchy i inne ozdoby. Kiedyś nasi rodzice, dziadkowie, czy pradziadkowie ozdoby wykonywali sami. Słomiane gwiazdki, papierowe aniołki, pierniczki, łańcuchy z bibuły – to tylko niektóre z nich.

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie nawiązując do pięknej tradycji ogłasza Konkurs plastyczny pt. „Ozdoba choinkowa z dawnych lat”. Zadaniem jego uczestników będzie wykonanie ozdoby nawiązującej do tradycyjnych ozdób z dawnych lat wieszanych na drzewku choinkowym w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Konkurs trwa od 1 do 17 grudnia 2020 r. i jest adresowany do dzieci w wieku do 15 lat i ich opiekunów. Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę w jednej z dwóch kategorii:

  1. Praca indywidualna dziecka
  2. Praca rodzinna (wykonana wspólnie z rodzicem, opiekunem)

Po wykonaniu ozdoby należy ją dostarczyć wraz z kartą zgłoszenia i z podpisanym oświadczeniem do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie – do Biura Podawczego mieszczącego się na parterze w pokoju nr 100 lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 10, 29-100 Włoszczowa.

Na przesyłce należy napisać: Praca na konkurs „Ozdoba choinkowa z dawnych lat”.

Prace konkursowe należy dostarczyć lub przesłać w terminie do 17 grudnia 2020 r., do godz. 15.30. Decyduje data stempla pocztowego.

Praca przesłana na Konkurs musi być podpisana imieniem i nazwiskiem, należy podać wiek i miejscowość zamieszkania. Wraz z pracą należy dostarczyć Kartę Zgłoszenia będącą Załącznikiem nr 1 do Regulaminu oraz Oświadczenie rodzica/opiekuna będące Załącznikiem nr 2 do Regulaminu.

W przypadku braku Karty Zgłoszenia lub Oświadczenia, praca nie zostanie zakwalifikowana do oceny przez Komisję Konkursową.

Komisja powołana przez organizatora nagrodzi 5 najlepszych prac. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W kategorii drugiej – praca rodzinna, dla dorosłych osób pomagających dzieciom przewidziano nagrodę dodatkową w postaci pakietu środków ochrony osobistej przydatnych w okresie pandemii (maseczki ochronne jednorazowe, rękawiczki jednorazowe, przyłbice).

Informacje o wynikach konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Powiatu Włoszczowskiego: www.powiat-wloszczowa.pl do 21 grudnia 2020 r.

Więcej informacji w Regulaminie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-12-01
Data publikacji:2020-12-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:408