W „Sikorskim” powstała profesjonalna pracownia chemiczna z prawdziwego zdarzenia

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
16 września 2020

Ponad 38 tysięcy złotych kosztowała modernizacja pracowni chemicznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. To obecnie najnowocześniejsza sala chemiczna w szkołach ponadpodstawowych. Pracownia wyposażona jest między innymi w ciekawe stanowisko pracy nauczyciela - szafkę wodną oraz tak zwany moduł środkowy, czyli popularną wyspę dla uczniów, gdzie mogą bezpiecznie wykonywać różne doświadczenia.

Doposażenie pracowni w potrzebny sprzęt oraz niezbędne prace hydrauliczne kosztowały łącznie ponad 38 tysięcy złotych, z czego przeszło 21 tysięcy sfinansował Powiat Włoszczowski, natomiast pozostałe 17 tysięcy – działająca przy szkole Fundacja I LO. Warto nadmienić, że 5 tysięcy dołożyli tegoroczni absolwenci „Sikorskiego” z oszczędności po studniówce.

Pracownia chemiczna w naszym liceum stanowi spełnienie oczekiwań nauczycieli chemii i uczniów z pięciu grup realizujących rozszerzoną chemię. Inspiracją do wykonania pracowni było 5 tysięcy złotych przekazane przez tegorocznych absolwentów i ich rodziców na zakończenie nauki w szkole. Pomysł pracowni spotkał się z aprobatą starostów powiatu włoszczowskiego, pod których wodzą zarząd wyasygnował na ten cel 20 tysięcy złotych. Z pomocą przyszła również Fundacja I Liceum, która z darowizn i środków z 1% sfinansowała między innymi dygestorium i montaż hydrauliczny urządzeń wraz z materiałami. Na taką pracownię szkoła czekała od lat. Wykonywanie doświadczeń w profesjonalnej pracowni będzie bezpieczniejsze i łatwiejsze pod względem organizacyjnym przede wszystkim dla uczniów. Mamy nadzieję, że wykonane doświadczenia przyczynią się do wyższych wyników na maturze – powiedziała Dyrektor I LO we Włoszczowie Bożena Kaczor.

 

Źródło: Moja Gazeta Lokalna

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-09-16
Data publikacji:2020-09-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:99