Koniec z ochlapywaniem pieszych przez samochody na ul. Wiśniowej

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
8 listopada 2019

7 listopada br. odbył się odbiór techniczny przebudowanej ulicy Wiśniowej – strategicznej drogi powiatowej w mieście. Teraz piesi już nie muszą się obawiać „zimnego prysznica” spod kół samochodów.

W odbiorze drogi uczestniczyło kilkanaście osób, w tym między innymi dwóch starostów, przewodniczący Rady Powiatu, burmistrz Włoszczowy oraz przewodniczący Rady Miejskiej.

Odbierający przeszli pieszo cały kilometrowy odcinek drogi od starostwa do stadionu sportowego przy basenie. Nie mieli żadnych zastrzeżeń do wykonawcy z Lublińca i Włoszczowy. Napotkani po drodze mieszkańcy dziękowali za nowy asfalt.

Oprócz nowej nawierzchni powstał też chodnik i przede wszystkim to, czego nie widać, ale co miało istotne znaczenie dla tej inwestycji, czyli kanalizacja deszczowa, której nie było. Teraz piesi już nie muszą się bać, że zostaną ochlapani przez samochody stojącą na jezdni wodą.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,7 miliona złotych i w zdecydowanej większości został sfinansowany przez gminę Włoszczowa, dzięki dotacji unijnej z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Powiat dołożył około pół miliona złotych. Wszystko dlatego, że remont ulicy Wiśniowej jest częścią dużego projektu rewitalizacji miasta, realizowanego przez gminę.

Obecnie trwa budowa kanalizacji deszczowej na sąsiadującym z ulicą Wiśniową osiedlu Brożka. Pochłonie ona 4,6 miliona złotych. Ten etap ma się zakończyć w kwietniu 2020 roku. Cała inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską w wysokości 85 % kosztów zadania.

 

Źródło: Moja Gazeta Lokalna

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-11-08
Data publikacji:2019-11-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:544