Pierwszy asfalt już położony na części ulicy Wiśniowej we Włoszczowie

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
6 sierpnia 2019

W poniedziałek, 5 sierpnia drogowcy położyli pierwszą warstwę wyrównawczą asfaltu na ulicy Wiśniowej, na odcinku od ul. Żeromskiego w stronę ul. 1 Maja. Na tej samej długości wybudowano już nowy chodnik po jednej stronie drogi. Postęp prac sprawdziła władza powiatu: Starosta Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński i Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz.

W poniedziałek parking włoszczowskiego starostwa był zamknięty dla pracowników i petentów z uwagi na kładzenie masy bitumicznej. Niebawem będzie robiony chodnik po przeciwnej stronie ulicy (wzdłuż bloków mieszkalnych). Dalej, w stronę Woli Wiśniowej trwają intensywne prace związane z budową kanalizacji deszczowej w drodze. Zostaną też przestawione słupy energetyczne stojące na parkingu przy stadionie. Ulica Wiśniowa ma być zrobiona do końca października.

Ale to nie jedyna droga powiatowa, która jest obecnie remontowana. Trwa też przebudowa ponad półkilometrowego odcinka w Koniecznie (od szkoły w kierunku Rogienic) wraz z budową chodnika po jednej stronie. Remontowana jest również droga z Komornik do Januszewic na długości około 1,7 kilometra oraz budowany chodnik. Obie drogi mają być gotowe do 30 września. Inwestycje powiatowe, na które pozyskano dofinansowanie z budżetu państwa, współfinansują gminy Włoszczowa i Kluczewsko.

 

Tekst i fot.1: Moja Gazeta Lokalna

Fot.2,3 – Starostwo Powiatowe we Włoszczowie

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-08-06
Data publikacji:2019-08-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:269