Powiat włoszczowski otrzymał środki na wsparcie osób niesamodzielnych

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
5 sierpnia 2019

Do końca listopada 2021 roku osoby niesamodzielne z terenu powiatu włoszczowskiego będą mogły skorzystać z pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie w ramach projektu pod nazwą „Bez barier”. Wicemarszałek Renata Janik oraz członek Zarządu Województwa Marek Jońca podpisali umowy na dofinansowanie pozakonkursowego projektu zgłoszonego przez samorząd powiatu włoszczowskiego. Powiat Włoszczowski reprezentowała Członek Zarządu Małgorzata Gusta, Dyrektor PCPR we Włoszczowie Ilona Nowak i Skarbnik Powiatu Agnieszka Górska.

Pomoc w ramach projektu uzyska 78 osób, mieszkańców powiatu włoszczowskiego.  – To będzie duża pomoc dla osób, którym do tej pory trudność sprawiało wyjście z domu, załatwienie nawet najprostszych spraw – wyjaśnia wicemarszałek Renata Janik.

W ramach projektu można też będzie skorzystać z porady psychologa, prawnika, a także wziąć udział w zajęciach sportowo-fizjoterapeutycznych. Wyjątkową atrakcją dla uczestników będą też wyjazdowe treningi kompetencyjno-wspomagające.

W planach jest doposażenie istniejącej przy PCPR wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i utworzenie nowej wypożyczalni – w gminie Radków. Na udział w szkoleniach, podnoszących kwalifikacje, mogą liczyć opiekunowie osób niepełnosprawnych. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Gminą Radków i ze Stowarzyszeniem Sprawniejsi.pl.

 

Źródło: strona internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-08-05
Data publikacji:2019-08-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:354