Najlepsi z najlepszych. Nasi uczniowie ze stypendium premiera - Powiat Włoszczowski

Powiat Włoszczowski

Najlepsi z najlepszych. Nasi uczniowie ze stypendium premiera

7 lutego 2019

Najlepsi uczniowie szkół z naszego regionu spotkali się 6 lutego w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, aby odebrać stypendia Prezesa Rady Ministrów i MEN. Wśród nich znaleźli się także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Włoszczowy: Maciej Standerski I LO im. Wł. Sikorskiego, Anna Urońska Technikum nr2 ZSP nr3, Kamila Domaradzka ZSP nr3, Paweł Grzesik Technikum nr1 ZSP nr2, Anna Gmul II LO ZSP nr2. W gali wręczenia uczestniczyło trzech z pięciu włoszczowskich stypendystów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów, przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre. Z powyższego sformułowania wynika, że aby otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów, uczeń musi spełniać ptrzynajmniej jeden z niżej podanych warunków:

1. otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen,

2. wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.

Serdecznie gratulujemy!

Fot. 1-3 Bogdan Standerski

Fot. 4 Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-02-07
Data publikacji:2019-02-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agata Świeboda
Liczba odwiedzin:196