Konkurs kulinarny dla KGW

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
13 września 2018

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego po raz kolejny organizuje konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich pn. „Potrawy regionalne i tradycyjne z gęsiny”. W tym roku konkurs poprzedzą warsztaty kulinarne, które przeprowadzi kucharz z jednej z restauracji będącej członkiem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie. Przygotuje on dla uczestników potrawę z gęsi kieleckiej.

Warsztaty i konkurs odbędą się w dniu 14 października br. na terenie gminy Raków, znanej w naszym regionie ze znaczącej hodowli gęsi.

Zainteresowane konkursem Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu włoszczowskiego prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia i dostarczenie jej/przesłanie do Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego we Włoszczowie (ul. Wiśniowa 10, 29-100 Włoszczowa, I piętro, pok. 224) wraz z przepisem na potrawę (składniki wraz z gramaturą, dokładny sposób przyrządzenia oraz czas przygotowania) w terminie do 25 września (data wpływu).

Powiat w konkursie kulinarnym może reprezentować tylko jedno KGW. W przypadku, gdy do Starostwa wpłynie więcej zgłoszeń, powołana zostanie komisja, która oceni na podstawie przepisów, czy spełniono wymogi określone w regulaminie. Po dokonaniu oceny komisja wyłoni jednego reprezentanta powiatu.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-13
Data publikacji:2018-09-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:215