Trzeci wyjazd ze Staszica do Londynu na warsztaty językowe

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
8 marca 2018

To już trzeci wyjazd na warsztaty językowe do stolicy Anglii, który zorganizowała pani Justyna Wolska-Róg, nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 we Włoszczowie. Młodzież ze Staszica wyjechała w terminie 12- 17 lutego 2018 r.

Wyjazd na warsztaty językowe dał możliwość poznania wielkiej metropolii jaką niewątpliwie jest Londyn. Wycieczka ta była uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, a także historii i geografii Wielkiej Brytanii. Zestaw ćwiczeń językowych prowadzonych w terenie współgrał z bardzo intensywnym i ciekawym programem zwiedzania. Wyjazd na warsztaty był doskonałą okazją do wypróbowania swoich umiejętności językowych. Zakwaterowanie u rodzin brytyjskich stworzyło okazję do wzbogacenia słownictwa oraz  poznania zwyczajów panujących w Anglii. Rodziny były starannie dobrane przez partnera w Wielkiej Brytanii. Zakwaterowanie było na obrzeżach Londynu - w miejscowości Riddlesdown.

W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili Tower Bridge, Tower of London, the Monument i St. Paul’s Cathedral, Millenium Bridge oraz muzeum Tate Modern. W kolejnym dniu program obejmował zwiedzanie Westminsteru, Opactwa Westminster, Gmachów Parlamentu, Big Bena, pałacu Buckingham oraz 3. największych i najbardziej popularnych budynków na Exhibition Road: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki i Techniki oraz Muzeum Victorii i Alberta. Następny dzień też był pełen wrażeń - uczniowie podziwiali  piękne obrazy w Galerii Narodowej na Traffalgar Square oraz wspaniałe okazy sztuki w Muzeum Brytyjskim. Największe zadowolenie sprawiło uczniom zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Każdy z uczestników miał okazję zrobić sobie zdjęcie z ulubionym aktorem, czy sportowcem.  Młodzież ze Staszica miała możliwość podróżowania komunikacją miejską.

Uwieńczeniem wyjazdu był rejs statkiem po Tamizie do Greenwich, podczas którego uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzania Obserwatorium, południka „0” oraz  Muzeum Morskiego. Również  London Eye wywarł na uczestnikach spektakularne wrażenie.

Pobyt w Londynie  był niezwykle udany, owocny w nowe przyjaźnie, uczniowie wrócili pełni wrażeń i cudownych wspomnień. Wyjazd na warsztaty pomógł w przełamaniu bariery językowej wśród uczniów.

 

Źródło: ZSP nr 3 we Włoszczowie

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-08
Data publikacji:2018-03-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:317