Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Z XLIX sesji Rady Powiatu

Powiększ zdjęcie

Dnia 16 listopada 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XLIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego – ostatnia w kadencji 2014 - 2018.

Młodzież z Włoszczowy na warsztatach w Murzasichle

Powiększ zdjęcie

Mnemotechniki, mapy myśli, szybkie czytanie, nowoczesne metody nauki języków obcych, powtarzanie, ćwiczenia mózgu tego wszystkiego uczyli się uczestnicy projektu „Learning Techniques”.

Droga powiatowa w Czostkowie z nową nawierzchnią

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 15 listopada 2018 r., odbył się odbiór zakończonej inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 0262T Krasocin – Czostków, odc. przez miejscowość Czostków”. W ramach zadania przebudowano 2 247 mb drogi. Inwestycję zrealizowała firma TRAKT S.A. z Górek Szczukowskich.

Dwie włoszczowskie ulice zyskały nowy wygląd

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 15 listopada 2018 r., odbył się odbiór zakończonej inwestycji pn. „Przebudowa ul. Koniecpolskiej i ul. Głowackiego we Włoszczowie”. W ramach zadania przebudowano 2 ulice na dł. 1425 mb, w tym ul. Koniecpolską na dł. 638 mb i ul. Głowackiego na dł. 787 mb. Inwestycję zrealizował Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Sp.k. z Włoszczowy.

„U stóp Gerlacha”

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza 18 listopada na ostatnią w tym roku wyprawę w góry. Tym razem Rodzinny Rajd Wędrowny poprowadzi Tatrzańską Polaną i Doliną Wielicką do Śląskiego Domu pod Gerlachem. Chętni powędrują dalej do Batyżowieckiego Stawu.

VI GRAND PRIX w tenisie stołowym

Powiększ zdjęcie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza na zawody w ramach VI Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w Tenisie Stołowym pod patronatem Starosty Włoszczowskiego. Zawody odbędą się w dniach: 17 listopada, 15 grudnia, 26 stycznia, 16 lutego.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 16 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 1300 odbędzie się XLIX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego – ostatnia w tej kadencji.

Lekcje z ZUS – poznaj ubezpieczenia społeczne

Powiększ zdjęcie

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół średnich. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, które są niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących m.in. życia zawodowego. Uczniowie, którzy wzięli udział w Lekcjach mogą zmierzyć się z innymi w olimpiadzie pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych.

100. rocznica odzyskania Niepodległości

Powiększ zdjęcie

W tym roku świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada przed Urzędem Gminy Włoszczowa zebrały się poczty sztandarowe (w tym Powiatu Włoszczowskiego), władze Gminy i Powiatu, samorządowcy, przedstawiciele instytucji, szkół oraz mieszkańcy Włoszczowy i okolic.

Z dumą i radością świętowaliśmy 100- lecie Niepodległej

Powiększ zdjęcie

I LO we Włoszczowie włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Rekord dla Niepodległej”. Dnia 9 listopada o godz. 11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy w towarzystwie Starosty Włoszczowskiego Jerzego Suligi i Wicestarosty Zbigniewa Krzyśka  odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Na tę uroczystość założyliśmy stroje galowe, przypinając biało-czerwone kotyliony. Szkolna społeczność okazała się wspólnotą dumnie podkreślającą radość z narodowego świętowania.