Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano jeden przypadek COVID-19. 15 osób jest poddanych kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Dariusz Czechowski zawiadamia, że w dniu 7 lipca 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego  odnotowano jeden przypadek COVID-19 w gminie Włoszczowa. Osoba ta przebywa w izolacji domowej.

W wakacje odkryj urokliwe zakątki powiatu włoszczowskiego

Powiększ zdjęcie

Rozpoczęły się wakacje – czas odpoczynku. W tym roku ze względu na sytuację związaną z epidemią większość z nas spędzi je w Polsce. Część zrezygnuje z jakichkolwiek wyjazdów. Wakacje spędzone w miejscu swojego zamieszkania nie muszą być jednak nudne. Zachęcamy mieszkańców powiatu włoszczowskiego i oczywiście turystów do odkrywania atrakcji naszej ziemi. Każdy znajdzie coś dla siebie: zabytki, urokliwe zakątki, trasy turystyczne, rezerwaty przyrody i miejsca związane ze znanymi osobistościami.

Na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano jeden przypadek COVID-19. 27 osób jest poddanych kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Dariusz Czechowski zawiadamia, że w dniu 6 lipca 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego  odnotowano jeden przypadek COVID-19 w gminie Włoszczowa. Osoba ta przebywa w izolacji domowej.

Uwaga na burze

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed burzami w województwie świętokrzyskim. Od godz. 15.11 do godz. 21.00 dnia 6 lipca 2020 r. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 %. Stopień zagrożenia – 1.

 

Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

Powiększ zdjęcie

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano jeden przypadek COVID-19. 28 osób jest poddanych kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Dariusz Czechowski zawiadamia, że w dniu 5 lipca 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego  odnotowano jeden przypadek COVID-19 w gminie Włoszczowa. Osoba ta przebywa w izolacji domowej.

Na terenie Powiatu Włoszczowskiego odnotowano jeden przypadek COVID-19. 30 osób jest poddanych kwarantannie

Powiększ zdjęcie

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie Starosta Włoszczowski – Dariusz Czechowski zawiadamia, że w dniu 4 lipca 2020 r. – według stanu na godzinę 1000 – na terenie Powiatu Włoszczowskiego  odnotowano jeden przypadek COVID-19 w gminie Włoszczowa. Osoba ta przebywa w izolacji domowej.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Na podstawie art. 113 ust. 5, 6, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21.08.1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 65 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka Nr 396/2, położonej w obrębie ewidencyjnym 06 Włoszczowa - miasto, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie Inwestorowi – PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie, zezwolenia na założenie i przeprowadzenie przez nieruchomość przewodów i urządzeń służących do przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, tj. zezwolenia na budowę linii elektroenergetycznej kablowej średniego napięcia wraz z kanalizacją światłowodową w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Na podstawie art. 113 ust. 5,6, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 65 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji ograniczającej sposób korzystania z nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka Nr 406, położonej w obrębie ewidencyjnym 02 Włoszczowa – miasto, której stan prawny jest nieuregulowany, poprzez udzielenie PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie zezwolenie na założenie i przeprowadzenie przez nieruchomość przewodów i urządzeń służących do przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej, tj. zezwolenia na budowę linii elektroenergetycznej kablowej średniego napięcia wraz z kanalizacją światłowodową w oparciu o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Spotkanie w Kurzelowie w sprawie drogi powiatowej

Powiększ zdjęcie

W środę, 1 lipca br., odbyło się spotkanie Starosty Włoszczowskiego Dariusza Czechowskiego i Wicestarosty Łukasza Karpińskiego z Radnym Rady Miejskiej Jerzym Wiśniewskim, mieszkańcami Kurzelowa i projektantem przygotowującym dokumentację przebudowy drogi powiatowej Kurzelów - Jeżowice w miejscowości Kurzelów.