Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Na podstawie art. 113 ust. 5, 6 i 7, art. 114 ust. 3 i 4 w związku z art. 124a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 121 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postepowania administracyjnego w sprawie udzielenia Pracowni Projektowej „Promel” działającej z pełnomocnictwa PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie zezwolenia dla projektu pn. „PBW przebudowy linii SN relacji GPZ Włoszczowa – Nieznanowice od bramki nr 349 do bramki 328 wraz z odgałęzieniami, etap II-RE Kielce”, na nieruchomościach oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki Nr 311, 423, 447, 450, położonych w obrębie ewidencyjnym Wymysłów gmina Włoszczowa oraz działki Nr 282, 299/1, 300, położone w obrębie ewidencyjnym Michałów gmina Włoszczowa, a także działka Nr 632/2 położona w obrębie ewidencyjnym Ludynia gmina Krasocin, których stan prawny jest nieuregulowany.

Plotły wianki w Tokarni

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 24 czerwca br., na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni odbył się „Piknik Świętojański – Wiejskie Wędzenie”. W tym ciekawym wydarzeniu uczestniczyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bebelna. Na swoim stoisku prowadziły warsztaty z wicia wianków. Koło wzięło też udział w konkursie „20 najpiękniejszych wianków na 20-lecie województwa świętokrzyskiego”, w którym zajęły pierwsze miejsce.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Przypominamy, że na podstawie art. 113 ust. 5, 6 i 7, art. 114 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 121 z późn. zm.) Starosta Włoszczowski zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia firmie WOL-ES działającej z pełnomocnictwa Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Częstochowie, na podstawie art. 124 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami zezwolenia dla zadania „Przebudowa sieci niskiego napięcia w miejscowości Chebdzie gm. Moskorzew – etap 1”, na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka Nr 65 o pow. 0,23 ha, położonej w obrębie ewidencyjnym Chebdzie gmina Moskorzew, której stan prawny jest nieuregulowany.

IV Rowerowa Pielgrzymka już wkrótce

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 7 sierpnia br. odbędzie się IV Rowerowa Pielgrzymka Samorządowców i Mieszkańców Ziemi Włoszczowskiej. Tym razem celem będzie Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. W drodze powrotnej rowerzyści zatrzymają się w Rembieszycach, gdzie znajduje się zabytkowy drewniany kościół p.w. św. Piotra i Pawła.

Ćwiczyli na wypadek powodzi

Powiększ zdjęcie

W środę, 20 czerwca br., na terenie gminy Kluczewsko – na zbiornikach wodnych i terenie zlokalizowanym w ich obrębie, zostały przeprowadzone ćwiczenia powiatowe z udziałem sił i środków KSRG powiatu włoszczowskiego, wydzielonych sił i środków Świętokrzyskiej Brygady Odwodowej oraz służb współdziałających.

Spotkanie informacyjne o projekcie CAL

Powiększ zdjęcie

Organizacje z gminy Włoszczowa, a także z gmin Krasocin i Małogoszcz, licznie stawiły się na pierwszym spotkaniu informacyjnym w sprawie udziału w projekcie „Centrum Aktywności Lokalnej”, na który dofinansowanie w Programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich uzyskała Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju. Będzie to kontynuacja działania biura CAL, prowadzącego wsparcie merytoryczne dla NGO.

INFORMACJA

Powiększ zdjęcie

W związku z niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi informujemy, że na stronie internetowej Powiatu Włoszczowskiego znajdują się zakładki do serwisu IMGW w Warszawie, z mapkami zawierającymi ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne dla całego kraju, z uwzględnieniem wszystkich powiatów.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Powiększ zdjęcie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że dziś na terenie województwa świętokrzyskiego mogą wystąpić burze z gradem.

Jak być „stroicielem” – warsztaty z pisarzem Tomaszem Trojanowskim

Powiększ zdjęcie

Prawie 30 osób wzięło udział 19 czerwca w spotkaniu młodzieży z Tomaszem Trojanowskim, pisarzem dziecięcym, autorem słuchowisk radiowych, dziennikarzem telewizyjnym i nauczycielem – pracuje m.in. ze studentami dziennikarstwa. Znany jest przede wszystkim z cyklu dla dzieci o brawurowych wyczynach swoich własnych kotów, zatytułowanego po prostu „Kocie historie”, za który otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

„Kocie historie” i nie tylko – spotkanie przedszkolaków z pisarzem

Powiększ zdjęcie

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3 we Włoszczowie gościły u siebie 19 czerwca pisarza Tomasza Trojanowskiego, autora książek dziecięcych. Znany jest on przede wszystkim z cyklu opowiadań dla dzieci o brawurowych wyczynach jego własnych kotów, zatytułowanego po prostu „Kocie historie”, za który otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.