Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

II Terenowy Bieg Zwiadowcy Konnego

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 29 kwietnia br., na Podzamczu we Włoszczowie odbędzie się II Terenowy Bieg Zwiadowcy Konnego im. kpt. Leona Staroszczyka ps. „Smolicz”. Wstęp wolny.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz. 1200 odbędzie się XXX sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Zaproszenie do udziału w XII Świętokrzyskim Jarmarku Agroturystycznym w Parku Etnograficznym w Tokarni

Powiększ zdjęcie

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego wraz z Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 4 czerwca 2017 r. na „XII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny” w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Oddziaływania korekcyjno-edukacyjne w województwie świętokrzyskim

Powiększ zdjęcie

W powiecie włoszczowskim oddziaływania korekcyjno-edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włoszczowie. Baza podmiotów realizujących programy korekcyjno-edukacyjne na terenie województwa świętokrzyskiego znajduje się w załączonym pliku.

„Łączy nas pamięć”

Powiększ zdjęcie

W związku z obchodami 74. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji społeczno – edukacyjnej „Łączy nas pamięć”.

Świętokrzyska Rybacka LGD

Powiększ zdjęcie

Świętokrzyska Rybacka Lokalna Grupa Działania jest nowym stowarzyszeniem, które powstało we wrześniu 2015 roku i jest partnerstwem trzech sektorów: publicznego, gospodarczego i społecznego. Organizacja skupia w swych strukturach rybaków, lokalne stowarzyszenia, gminy, powiaty oraz osoby fizyczne i przedsiębiorców.

Dotacje na rozpoczęcie działalności

Powiększ zdjęcie

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Wokół Łysej Góry” realizuje, w partnerstwie z 14 LGD z województwa świętokrzyskiego, projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich: „LGD-owskie wsparcie w biznesowym starcie”.

Przesunięcie terminu szczepienia lisów

Powiększ zdjęcie

Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Kielcach informuje, że planowana na 4 – 13 kwietnia br. wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie odbędzie się w dniach 26 kwietnia – 7 maja br.

77. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Powiększ zdjęcie

19 kwietnia br. we Włoszczowie odbędą się uroczystości upamiętniające 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 7 rocznicę katastrofy prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem. Burmistrz Grzegorz Dziubek wręczy również stypendia 24 gimnazjalistom.

Mistrzostwa Powiatu Włoszczowskiego w Szachach - Weź udział i zostań mistrzem!

Powiększ zdjęcie

23 kwietnia br. Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprasza do udziału w Mistrzostwach Powiatu Włoszczowskiego w Szachach.