Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Spotkanie Zarządu Powiatu w ZOZ

Powiększ zdjęcie

W dniu 20 marca br., Zarząd Powiatu Włoszczowskiego spotkał się ze związkami zawodowymi i pracownikami Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie. W spotkaniu uczestniczył również nowy dyrektor ZOZ Pan Rafał Krupa. Rozmowy dotyczyły bieżącej sytuacji szpitala. Starosta Dariusz Czechowski podziękował zebranym za przybycie i życzył dobrej współpracy z nowym dyrektorem.

Dni Otwarte w Wodach Polskich

Powiększ zdjęcie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza do udziału w Dniach Otwartych. W każdy ostatni czwartek miesiąca, w godzinach od 8.00 do 14.00, pracownicy będą udzielać wszelkich informacji oraz porad związanych z gospodarką wodną - odpowiedzą na Państwa pytania, pomogą wypełnić wniosek, sprawdzą niezbędną dokumentację.

Powiat otrzymał promesę

Powiększ zdjęcie

Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski odebrał dziś z rąk Wicewojewody Świętokrzyskiego Bartłomieja Dorywalskiego promesę na kwotę 779 000 złotych. W akcie przekazania promesy uczestniczył również Poseł RP Michał Cieślak. Dotacja przeznaczona będzie na usuwanie drogowych skutków klęsk żywiołowych w naszym powiecie.

Powołano nowego dyrektora ZOZ Włoszczowa

Powiększ zdjęcie

W środę, 20 marca br., Zarząd Powiatu Włoszczowskiego powołał na stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie pana Rafała Krupę z Kroczyc. Tego samego dnia nowy dyrektor został przedstawiony załodze szpitala.

„Młodzież Zapobiega Pożarom 2019”

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 9 kwietnia br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbędzie się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej rozpocznie się o godz.  9.00.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 25 marca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 1500 odbędzie się V sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Mistrzostwa w szachach

Powiększ zdjęcie

W dniu 31 marca 2019 r. (niedziela) od godz. 14.00 w sali sportowej Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie odbędą się Mistrzostwa Powiatu Włoszczowskiego w Szachach.

Ogólnopolski Turniej Językowy

Powiększ zdjęcie

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie wraz z Fundacją I Liceum we Włoszczowie oraz Fundacją Centrum Edukacji dla Rozwoju serdecznie zapraszają  do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Językowym  organizowanym pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i wpisanym na listę konkursów przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

VI Edycja Olimpiady Solidarności

Powiększ zdjęcie

W dniu 14 marca 2019 r., uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie z klasy II LO o profilu policyjno-prawnym Monika Michalik i Anna Wawrzak, wzięły udział w etapie wojewódzkim VI edycji Olimpiady Solidarności w Kielcach.

75. rocznica bitwy na Zwierzyńcu

Powiększ zdjęcie

W dniu 17 marca 2019 r. Członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego Rafał Pacanowski wziął udział w uroczystościach upamiętniających 75. rocznicę bitwy na Zwierzyńcu. Delegacja Powiatu Włoszczowskiego złożyła kwiaty pod Tablicą Pamiątkową, która znajduje się przy Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy oraz uczestniczyła w uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji poległych partyzantów.