Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Konkurs kulinarny dla KGW

Powiększ zdjęcie

Województwo Świętokrzyskie wspólnie z Gminą Raków jest organizatorem „Wojewódzkiego konkursu na potrawę z gęsi kieleckiej – Smaki Gęsiny”, który odbędzie się w dniu 12 listopada br. w Gimnazjum w Rakowie i skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z naszego województwa. Konkurs ma na celu promowanie i popularyzację walorów smakowych gęsiny, upowszechnianie gęsiny, jako produktu regionalnego, a także promocję bogactwa regionalnego dziedzictwa kulinarnego.

OGŁOSZENIE

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w dniu 18 października 2017 r. (środa) o godz. 1300 zostaną wznowione obrady XXXIII sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego poświęconej sytuacji w Zespole Opieki Zdrowotnej związanej z funkcjonowaniem oddziału ginekologiczno – położniczego oraz oddziału neonatologicznego.

16 października 2017
Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE

III Hubertus Ziemiański na Podzamczu

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 15 października br., na Podzamczu (teren dawnego dworskiego ogrodu, zwanego od hodowanych tu w przeszłości bażantów - Bażanternią), odbyło się wielkie święto myśliwych, jeźdźców i leśników.

Powiat Włoszczowski zwyciężył

Powiększ zdjęcie

W sobotę, 14 października br., na basenie Nemo we Włoszczowie odbył się II Turniej Samorządowców WATERPOLO 2017. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwyciężyła drużyna reprezentująca Powiat Włoszczowski.

Jak profesjonalnie zarządzać organizacją

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 12 października br., 15 przedstawicieli organizacji pozarządowych, głównie z gminy Włoszczowa, miało okazję wziąć udział w szkoleniu „Zarządzanie organizacją pozarządową”, poprowadzonym przez Monikę Chrzczonowicz ze Stowarzyszenia Klon/Jawor, na co dzień doradczynię i redaktorkę zakładki Poradnik na portalu ngo.pl.  

Uroczyste wręczenie nagród Starosty dla nauczycieli

Powiększ zdjęcie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Włoszczowski przyznał nagrody siedemnastu nauczycielom zatrudnionym we włoszczowskich szkołach ponadgimnazjalnych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Bezpłatna mammografia

Powiększ zdjęcie

W piątek, 3 listopada br., przy basenie Nemo we Włoszczowie (ul. Wiśniowa 43) kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Powiększ zdjęcie

Zawód nauczyciela wymaga urozmaiconej wiedzy, nieustannego doskonalenia, cierpliwości i wyrozumiałości okazywanej wobec uczniów. To ciężka praca, w którą się trzeba zaangażować i poświęcić jej często prywatny czas. W tym szczególnym dla nauczycieli dniu, pragniemy przekazać Państwu życzenia.

Zagłosuj na projekt z Rząbca!

Powiększ zdjęcie

Do końca października w sklepie Tesco we Włoszczowie można oddać głos na projekt Stowarzyszenia z Rząbca (gmina Włoszczowa). Dzięki Waszym głosom w Rząbcu może powstać Edukacyjny Przystanek Przyrodniczy, z którego będą korzystać dzieci i dorośli oraz rowerzyści podróżujący szlakiem „Lasami dookoła Włoszczowy”. Zaplanowano miejsce z tablicami edukacyjnymi, ławeczkami i kolekcją roślin miododajnych, wśród których zostaną ustawione hoteliki dla owadów.

Zaproszenie na spotkanie

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 17 października br., o godz. 18.00 w Domu Strażaka w Woli Wiśniowej rozpocznie się spotkanie z zakresu profilaktyki prozdrowotnej „Żyjemy zdrowiej – żyjemy dłużej”. Panel zdrowia poprowadzi dr Anna Szczukocka. Natomiast panel społecznościowy sędzia Monika Kołdon-Sobańska.