Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

II Włoszczowski Rajd Wędrowny „Łajza”

Powiększ zdjęcie

W sobotę 20 maja br., przy przepięknej słonecznej pogodzie, odbył się II Włoszczowski Rajd Wędrowny „Łajza”, tym razem pod hasłem „Łysogóry 2017”. 50 mieszkańców powiatu włoszczowskiego pokonało najważniejszą trasę Gór Świętokrzyskich, Pasmo Łysogórskie, od Świętej Katarzyny, poprzez Kakonin, Hutę Szklaną, Święty Krzyż i Trakt Królewski do Nowej Słupi.

Rodzinna Familiada

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy w niedzielę,  28 maja 2017 r., na Rodzinną Familiadę z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Rodzinnie, zdrowo i sportowo”. Familiada odbędzie się w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie w godz. 15.00 – 19.00. Wstęp bezpłatny.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2017

Powiększ zdjęcie

18 maja br. we Włoszczowie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej. Powiat włoszczowski reprezentowali m.in. wicestarosta Zbigniew Krzysiek, burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, wójtowie, przedstawiciele instytucji, szkół, parafii, Ochotniczej Straży Pożarnej.

UWAGA – ZMIANA WEJŚCIA DO BUDYNKU STAROSTWA

Powiększ zdjęcie

Informujemy, że od dnia 22 maja 2017 r. (poniedziałek) do odwołania, wejście do budynku Starostwa Powiatowego we Włoszczowie możliwe będzie od strony parkingu. Wejście główne, w związku z trwającym remontem schodów, będzie nieczynne.

„Olimpijczycy są wśród nas”

Powiększ zdjęcie

Pod takim hasłem 17 maja odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie konkurs matematyczny dla gimnazjalistów. Była to już szósta edycja tego konkursu. Cieszy się on od lat dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich nauczycieli. W tym roku wzięło w nim udział 57 uczniów z 12 gimnazjów.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Zarząd Stowarzyszenia Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania zaprasza na spotkanie informacyjno-konsultacyjne, dotyczące możliwości pozyskania środków unijnych z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Na prośbę Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach zamieszczamy informacje na temat trzech programów: „Stabilne zatrudnienie – osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej”, „Praca – integracja”, „Absolwent”.

Będą wyremontowane kolejne kilometry dróg – Powiat podpisał umowy o dotacje

Powiększ zdjęcie

W dniu 17 maja br. Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga i Wicestarosta Zbigniew Krzysiek  podpisali umowy z Wojewodą Świętokrzyskim Agatą Wojtyszek o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa na przebudowę kolejnych kilometrów dróg w powiecie włoszczowskim.

Drużyny na medal

Powiększ zdjęcie

W środę, 17 maja br., we Włoszczowie odbyły się dwa turnieje dla dzieci i młodzieży, które są związane z bezpieczeństwem na drodze: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Ogólnopolski Młodzieżowy Turnieju Motoryzacyjny.

Kolejny Rodzinny Rajd Wędrowny za nami

Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 14 maja br., odbył się drugi w tym roku Rodzinny Rajd Wędrowny, tym razem pn. „W Gorczańskim Parku Narodowym”.