Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Wspaniały Koncert Świąteczny

Powiększ zdjęcie

Orkiestra kameralna „Strauss Ensemble”, soliści Teatru Muzycznego w Łodzi: Zbigniew Macias i Justyna Kopiszka oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Skorkowa - wystąpili podczas Koncertu Świątecznego pt. „W taki piękny wieczór…”, który odbył się 14 grudnia w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie.

Szkoła Podstawowa w Bebelnie na meczu PGE VIVE KIELCE

Powiększ zdjęcie

W dniu 13 grudnia 2017 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Przybyszewskiego w Bebelnie z opiekunami wybrała się do Kielc, do Hali Legionów, na mecz piłki ręcznej pomiędzy PGE VIVE KIELCE a KPR LEGIONOWO.

Otwarto hospicjum we włoszczowskim szpitalu

Powiększ zdjęcie

W czwartek, 14 grudnia br., dokonano uroczystego otwarcia oddziału Hospicjum Stacjonarnego w Szpitalu im. Jana Pawła II we Włoszczowie.

Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika?

Powiększ zdjęcie

Główny Inspektorat Weterynarii, w ramach akcji informacyjnej nt. zagrożenia ASF, opracował ulotkę z informacjami dotyczącymi zagrożenia chorobą oraz postepowania w przypadku znalezienia martwego dzika.

Betlejemskie Światło Pokoju ZHP 2017 „W Tobie jest światło”

Powiększ zdjęcie

W dniach 14 – 16 grudnia 2017 r. reprezentacja Hufca ZHP Szczekocińsko-Włoszczowskiego im. Aleksego Dawidowskiego ps. ALEK wyjeżdża do Wiednia. Austriaccy skauci przekażą naszej delegacji ogień przywieziony z betlejemskiej groty Narodzenia Pańskiego w dniu 16 grudnia 2017 r., w czasie spotkania ekumenicznego skautów z różnych zakątków świata.

Kampania społeczna „CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ”

Powiększ zdjęcie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie informuje o ogłoszeniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji II edycji kampanii społecznej „CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ”.

Projekt wymiany międzynarodowej

Powiększ zdjęcie

Co łączy Bułgarię, Estonię, Polskę i Rumunię? Projekt wymiany międzynarodowej, w której biorą udział uczniowie z włoszczowskich szkół. Projekt „Fun for skills” realizowany jest dzięki wsparciu z funduszy Programu Erasmus+, a głównym celem tego spotkania jest nauka komunikacji w języku angielskim, poznanie nowych kultur oraz nauka podstaw programowania z użyciem Lego Mindstorms EV3 w wersji edukacyjnej.

Koncert Świąteczny

Powiększ zdjęcie

Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga, Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek i Dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie Jolanta Tyjas zapraszają na Koncert Świąteczny pt. „W taki piękny wieczór…”. Koncert odbędzie się w czwartek, 14 grudnia br., o godz. 17.00 w PCK-R Włoszczowa (ul. Koniecpolska 42).

Ogłoszenie

Powiększ zdjęcie

Podaje się do publicznej wiadomości, że w dniu 14 grudnia 2017 r. (czwartek), Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – pan Bartłomiej Dorywalski będzie przyjmował interesantów.

„Włoszczowa w latach 1980-1990”

Powiększ zdjęcie

Włoszczowskie Towarzystwo Krzewienia Kultury, Rada Programowa Izby Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej i Biblioteka Publiczna we Włoszczowie zapraszają mieszkańców Włoszczowy i wszystkie zainteresowane osoby na VI spotkanie z mieszkańcami naszego miasta „Włoszczowa w latach 1980-1990”.